Gazety na żądanie w Polsce

Gazety na żądanie w Polsce

Firma Internews wykorzystuje technologię druku cyfrowego do drukowania zagranicznych gazet-dzienników na zamówienie. Pozwala im to na jak najszybsze dotarcie z informacją do czytelników. Jako pierwsi w Europie Środkowej we współpracy z amerykańską firmą NewspaperDirect wprowadzili usługę Press-on-demand. Dzięki temu z agraniczne tytuły są dostępne w Polsce już kilkanaście minut po zamknięciu numeru. 

W ofercie znajduje się ponad 110 tytułów, a z kolejnymi 50 wydawcami prowadzone są rozmowy. Gazety są dwustronne, drukowane na papierze formatu A3. Objetość, treść i układ artykułów są takie same jak w wydaniu oryginalnym.

Firma używa drukarki laserowej formatu A3 – HP 8150 DN (z automatycznym zszywaczem i dodatkowym podajnikiem na papier). Zamiast niej można używać także Xeroxa DocuPrint N4025 lub Lexmark W801DN Laser Printer. W Polsce Internews ma dwie maszyny: w Krakowie i w Warszawie. Po wydrukowaniu gazety dostarczane są do klientów przez firmowy transport. Dostarczane są również dla gości kilku luksusowych hoteli..

Internews, importer i dystrybutor obcojęzycznych czasopism, powstał w 1989 roku. Działalność rozpoczął od dystrybucji 200 egzemplarzy zachodnich czasopism w warszawskich księgarniach. Obecnie kolportuje około 15 000 magazynów w tygodniu, głównie z Anglii, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji i Hiszpanii. W ich ofercie znajduje się ponad 1 800 tytułów. (AK)

Więcej o druku na żądanie >>

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.