Komunikat Biura Polskiej Izby Książki nr 42/2001 z dnia 7 grudnia 2001

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki nr 42/2001 z dnia 7 grudnia 2001

Zespół roboczy sekcji wydawców PIK ds. targów i wystaw

Na Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Książki w dniu 30 listopada br. zgłoszono szereg wniosków o powołanie zespołu roboczego Polskiej Izby Książki ds. targów i wystaw.

Prezes PIK wraz z przedstawicielami Sekcji Wydawców PIK – w odpowiedzi na zgłaszane wnioski zwołał w najbliższym czasie spotkanie grupy inicjującej pracę zespołu złożonego z 8 wydawców. W skład zespołu wchodzą: Dorota Malinowska – wyd. Prószyński i S-ka; Stach Gąsienica – Szymków – wyd. Pascal; Henryk Woźniakowski – wyd. Znak; Michał Stecki – wyd. Podsiedlik – Raniowski i S-ka; Beata Stasińska – wyd. W.A.B.; Zbigniew Czerwiński – Dom Wydawniczy Bellona; Krzysztof Genczelewski – wyd. Muza SA; Andrzej Adamus – Wydawnictwo Dolnośląskie.

Biuro PIK jednocześnie informuje, że Polska Izba Książki złożyła już w Ministerstwie Kultury wniosek o dofinansowanie polskich wystąpień narodowych w roku 2002 na kilku ważnych międzynarodowych targach książki, m. in. w : – Lipsku – Bolonii – Frankfurcie

Polska Izba Książki zamierza w tegorocznych działaniach wykorzystać ubiegłoroczne doświadczenia w organizowaniu wystąpień targowych w Lipsku, Bolonii, Jerozolimie i Frankfurcie.

Wydawcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki stoją na stanowisku, że Izba powinna mieć istotny wpływ na program i organizację prezentacji ich dorobku zagranicą.

Zapraszamy przedstawicieli wszystkich segmentów rynku książki zrzeszonych w PIK, czyli wydawców, księgarzy i dystrybutorów, a także bibliotekarzy do zgłaszania wniosków i postulatów dotyczących organizacji krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć targowych, do Biura PIK.

Informacje:

Dyrektor Biura PIK Elżbieta Płatkowska Tel.: 0501 192 868 E – mail: pik@arspolona.com.pl

Rzecznik Prasowy PIK Piotr Dobrołęcki Tel. 0602 715 579 E – mail: dobrolec@warman.com.pl

———————————————-

POPRZEDNIE KOMUNIKATY I INFORMACJE >> > > Archiwum

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.