Spotkanie z prof. Edwardem Kaczyńskim

Spotkanie z prof. Edwardem Kaczyńskim
IW PAX zaprasza na spotkanie z o. prof. Edwardem Kaczyńskim OP,
26 czerwca o godzinie 19.00,
w sali parafialnej klasztoru oo. Dominikanów na Służewie,
przy ulicy Dominikańskiej 2

 

 
 
Edward Władysław Kaczyński (ur. 1 września 1937 w Trzciance koło Wyszkowa) kapłan Zakonu Braci Kaznodziejów (OP – dominikanin, były rektor Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie. Profesor zwyczajny
teologii moralnej (specjalizacja: teologia moralna fundamentalna, biblijno-tomistyczna).

„Moje spotkania z Janem Pawłem II” – to tytuł książki wieloletniego rektora Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie dominikanina o. Edwarda Kaczyńskiego, wydanej nakładem Instytutu Wydawniczego PAX.

Wstęp do książki napisał kard. Stanisław Dziwisz. Jak podkreśla we wstępie Metropolita krakowski „książka o. Edwarda Kaczyńskiego o nauczaniu Jana Pawła II jest dobrym i krótkim przewodnikiem poświęconym głębokiej i złożonej myśli Wielkiego papieża z rodu Polaków. Jestem przekonany, że obecna publikacja O. Edwarda Kaczyńskiego, poświęcona z jednej strony
nauczaniu Jana Pawła II, a z drugiej wspomnieniom o Nim, nie tylko zainteresuje licznych czytelników, ale pozwoli lepiej zrozumieć papieskie przesłanie.”

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera analizę antropologiczno-moralną nauczania Jana Pawła II m.in. w Redemptor hominis, Dives in misericordia, Veritatis splendor i Evangelium vitae, czy adhortacji Familiaris Consortio. Dominikanin porusza takie tematy jak: chrześcijańska wizja pracy, dyrektywy do wychowania w zakonach, nauka społeczna Kościoła oraz koncepcja kultury wg. Jana Pawła II. Druga cześć książki to wspomnienia o. Kaczyńskiego z jego spotkań z kard. Wojtyłą a później Janem Pawłem II.
Zawiera ona m.in. podsumowanie pontyfikatu oraz wywiad z ks. R. Sieroniem.

Kard. Dziwisz przypomina we wstępie, że „młody Karol Wojtyła w latach 1946-1948 osiągnął licencjat i doktorat na Papieskim Instytucie św. Tomasza, gdzie od 1967 roku O. Edward Kaczyński studiował, a obecnie wykłada teologią moralną.”
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.