Firma Rightsworld.com zakończyła swoją działalność – sprzedaż  praw autorskich poprzez internet 

Firma Rightsworld.com zakończyła swoją działalność – sprzedaż  praw autorskich poprzez internet 

Firma rightsworld.com, zajmująca się handlem prawami autorskimi poprzez internet, zakończyła swoją działalność. Oficjalnie za przyczynę podaje się "ekstremalnie trudne warunki panujące na rynku" 
Rightsworld.com to jedna z trzech większych firm o podobnym profilu działalności utworzonych w przeciągu ostatnich trzech lat. Rightscenter.com, subrights.com oraz rightsworld.com rozpoczęły działalność na początku 1999r. Wtedy internetowy rynek praw autorskich wydawał się być odległą przyszłością. Za jego zalety uważano eliminację żmudnej pracy papierkowej i kosztownych opłat pocztowych. Jednak mimo wzrastającej roli internetu, okazało się, że agenci wolą spotykać się osobiście niż zawierać umowy poprzez internet . 
Subrights.com zakończyło działalność rok temu. Teraz na rynku pozostał tylko rightscenter.com. Firma ta już zmniejszyła skalę swojej działalności. Obecnie przechodzi wiele zmian i jego ulepszona i unowocześniona wersja zostanie zaprezentowana na Targach we Frankfurcie. Firma zawarła umowę ze R. R. Bowker Co. Bowker pozwoliło wydawcom tworzyć katalogi sprzedaży wykorzystując do tego technologię rightscenter, a potem rozprowadzać je poprzez swoje strony booksinprint.com.

AK, źródło: Publishers Weekly

aktualności | archiwum | Know-how

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.