Grupa Hurtu Edukacyjnego

Grupa Hurtu Edukacyjnego

Jest nam miło zakomunikować, że w dn. 12.06.2001 r. na spotkaniu przedstawicieli hurtowni specjalizujących się w dystrybucji publikacji edukacyjnych zainicjowała swoją działalność Grupa Hurtu Edukacyjnego. W skład grupy wchodzą firmy obejmujące łącznie ok. 75% hurtowego rynku podręczników szkolnych.

Celem Grupy jest:

       prowadzenie działań zmierzających do uporządkowania reguł gry na rynku publikacji edukacyjnych – skutkujących wzrostem bezpieczeństwa i efektywności obrotu towarowego

      monitorowanie płynności finansowej sektora detalicznego

Grupa stawia sobie za zadanie stymulowanie i współudział w pracach nad rozwiązywaniem problemów o charakterze systemowym, nie będzie tym samym występowała w obronie partykularnych interesów poszczególnych jej uczestników.

Grupa będzie pracowała w systemie cyklicznych spotkań i deklaruje współpracę oraz podejmowanie wspólnych działań zarówno z wydawcami i grupami ich reprezentującymi jak i przedstawicielami księgarstwa detalicznego.

Inicjatorzy powołania Grupy Hurtu Edukacyjnego:

Grzegorz Bartosiewicz                               – WKRA S.A.
Robert Witon, Paweł Kryst                          – Konsorcjum WIKR
Jerzy Grodzicki, Hanna Jakubowska       – Grupa REPRINt
Maria Kanior                                                    – MARKA
Aleksander Prokop                                        – NOVA
Maria Zając                                                    – SEZAM
Romuald Pieczonka                                     – KSIĄŻKA SZKOLNA

 

Stanowisko Grupy w sprawie KLASA S.A.

Grupa Hurtu Edukacyjnego wyraża swoje zaniepokojenie metodami wchodzenia na rynek, przyjętymi przez inicjatywę o nazwie KLASA S.A. Doskonale rozumiemy reguły gry konkurencyjnej, jednakże tworzenie w środku sezonu zmasowanych faktów medialnych, bezpodstawnie łudzących potencjalnych odbiorców możliwością dokonania korzystniejszych zakupów – bez realnych gwarancji realizacji – uważamy za nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich uczestników rynku.

Chcielibyśmy równocześnie wyrazić swoje pełne poparcie dla negatywnego stanowiska środowiska wydawniczego w stosunku do tak wdrażanego projektu.

Uważamy ponadto, że z zasady w fazie zamkniętych przygotowań do sezonu zarówno w hurcie jak i detalu wprowadzanie do gry nowych uczestników na jakichkolwiek warunkach handlowych i tym samym rozpraszanie dostaw, byłoby potencjalnie groźne dla stabilności funkcjonującego łańcucha dystrybucji oraz podważające podpisane umowy i porozumienia.

                                                   Grupa Hurtu Edukacyjnego

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.