Do 31 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do X edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Do 31 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do X edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Przegląd

Do 31 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do X edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy na najlepszą książkę 2016 roku. Pozycje wydawnicze można zgłaszać w czterech kategoriach. Oddzielnym wyróżnieniem jest tytuł Warszawski twórca, przyznawany wybitnym pisarzom, w szczególny sposób związanym z Warszawą. Na laureatów nagrody czeka 200 000 zł.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Nagroda Literacka m.st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 r. Pierwszym jej laureatem był syn Adama Mickiewicza — Władysław.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz sami czytelnicy. Nominacje można zgłaszać w czterech kategoriach:

  • literatura piękna — proza,
  • literatura piękna — poezja,
  • literatura dziecięca — tekst i ilustracje
  • edycja warszawska.

Nagroda przeznaczona jest dla żyjących autorów oraz książek napisanych w języku polskim i wydanych w 2016 r.

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.