Briefing prasowy z Jonathanem Franzenem – zapraszamy
Przegląd
- Typ: Spotkania z autorami
- Marka: Sonia Draga
Zapraszają
Briefing prasowy z Jonathanem Franzenem
W sobotę (24 października) o godz. 11:00 zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków (ul. Konopnickiej 17)
na briefing prasowy z amerykańskim pisarzem Jonathanem Franzenem – gościem Festiwalu Conrada.
Briefing odbędzie się w sali S4 na trzecim piętrze ICE Kraków. Wejście na konferencję prasową od strony ulicy Jana Bułhaka.
Pełen program Festiwalu można znaleźć tutaj.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Jonathan Franzen urodził się 17 sierpnia 1959 r. w Western Springs, w stanie Illinois. Studiował w Swarthmore College, a następnie na Freie Universität w Berlinie. Pracował w laboratorium sejsmologicznym na Uniwersytecie Harvarda. Zadebiutował powieścią Dwudzieste siódme miasto, następnie opublikował Silny wstrząs. Przez kolejne osiem lat pracował nad powieścią Korekty, która przyniosła mu w 2001 roku prestiżową nagrodę National Book Award. Książka Wolność została uznana za największe wydarzenie literackie 2010 roku w Stanach Zjednoczonych.
Najnowsza książka Jonathana Franzena poruszająca tematy tożsamości, Internetu, miłości.
To głęboko niepokojąca, szczerze wzruszająca książka prezentująca niezapomniane, niepowtarzalne i typowo franzenowskie postaci, które borykają się z problemami naszych czasów i kultury.
Jonathan Franzen – Bez skazy
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Premiera 21.10.2015
ISBN: 978-83-7999-522-6
Cena detaliczna: 44,90 zł/egz
Oprawa zintegrowana
Wydanie I
Dostępny również w wersji e-book,
Krótko o książce
Purity „Pip” jest młodą kobietą, która pragnie poznać swojego ojca. Matka nie chce zdradzić córce żadnych szczegółów na jego temat. Dziewczyna właśnie skończyła studia i chciałaby spłacić kredyt studencki. Liczy na to, że gdyby odnalazła swojego ojca, mógłby jej w tym pomóc, jednak matka stanowczo się temu sprzeciwia.
Wkrótce Pip otrzymuje propozycję odbycia stażu w Ameryce Południowej w słynnym Sunlight Project, który w Internecie ujawnia oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Wdaje się w romans z jego właścicielem, wikłając się tym samym w sieć intryg i tajemnic…
„Franzen płynnie przechodzi od powierzchownych obserwacji do głębokich refleksji na temat moralnych dylematów dziennikarskich. Bez skazy to ciąg prowokacyjnych przemyśleń.”
(The Washington Post)
Festiwal Conrada to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Przez blisko tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światowej literatury, a wydarzeniom literackim towarzyszą pokazy filmów związanych z literaturą, wystawy, koncerty oraz wykłady, stanowiące dla prezentowanych twórców lub dzieł literackich dodatkowe, pozaliterackie konteksty. Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów – literatura wysoka spotyka się tu z twórczością popularną, publicystyką, filmem, teatrem i muzyką. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu, z czytelnikami spotkali się m.in.: Paul Auster, Boris Akunin, Jaume Cabré, Orhan Pamuk, Pascal Quignard, Etgar Keret, Marjane Satrapi, Per Olov Enquist, Claude Lanzmann, Herta Müller, Amos Oz, Jean Hatzfeld, Claudio Magris, László Krasznahorkai, Kiran Desai, Cees Nooteboom a także doborowe grono polskich pisarzy i reportażystów m.in. Wojciech Jagielski, Maciej Zaremba, Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Szczepan Twardoch, Sylwia Chutnik, Zygmunt Bauman. Już po pierwszej edycji Festiwal stał się rozpoznawalną marką i symbolem wielkiego, międzynarodowego święta literatury. Relacjonują go najważniejsze polskie i europejskie media. Festiwal polecają na swoich łamach m.in.: brytyjski The Guardian oraz szwajcarski Le Courrier, opiniotwórczy tygodnik Polityka zaliczył go do prestiżowego grona 10 wydarzeń kulturalnych w Polsce mających rangę Światowa Liga, a lifestyle’owy Malemen nazwał go wprost Salonem roku. Więcej: www.conradfestiwal.pl
Fundacja Tygodnika Powszechnego. Głównym celem statutowym Fundacji Tygodnika Powszechnego jest pogłębianie i promowanie demokratycznego modelu społecznego opartego na chrześcijańskich wartościach, pogłębianie idei wolności słowa oraz wolnych i niezależnych mediów, promowanie czytelnictwa i edukacji, jak również pogłębianie i promowanie kultury oraz nauki polskiej w Europie i na świecie. W statucie zapisano ponadto m.in. dokumentowanie i archiwizowanie katolickiego życia społecznego, kulturalnego i naukowego, wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej, a także działalność artystyczną oraz promowanie takiej działalności. Wśród kluczowych zadań Fundacji znajduje się także nadzór właścicielski nad dziedzictwem, jakie stanowią spuścizna i tradycja „Tygodnika Powszechnego”. Więcej: www.tygodnik.onet.pl/fundacja-tygodnika-powszechnego
Krakowskie Biuro Festiwalowe to wiodąca polska instytucja realizująca najważniejsze wydarzenia kulturalne w skali kraju i Europy. Jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i w ramach promocji czytelnictwa podejmuje szereg działań związanych z literaturą m.in. spacery literackie, Drugie Życie Książki, literackie ławki (Kody Miasta) czy stworzenie mobilnej aplikacji Czytaj KRK! Organizuje prestiżowe festiwale: literacki Festiwal Conrada i poetycki Festiwal Miłosza, jak również festiwale Misteria Paschalia i Sacrum Profanum. Jest także promotorem takich projektów kulturalnych jak: Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego PKO OFF CAMERA, czy cykl Opera Rara. KBF jest także wydawcą magazynu „Karnet”, operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków oraz Krakow Film Commission, a także operatorem wydarzeń kulturalnych w TAURON Arenie Kraków. Dodatkowo administruje punktami sieci informacji miejskiej InfoKraków oraz prowadzi portale tematyczne tj. Krakow.travel, czy Kids In Kraków. Więcej na: www.biurofestiwalowe.pl
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.