Otwórz oczy, wstrzymaj oddech, wejdź w świat o istnieniu którego wolałbyś nie wiedzieć – świat, z którego nie będziesz chciał wyjść!
Otwórz oczy, wstrzymaj oddech, wejdź w świat o istnieniu którego wolałbyś nie wiedzieć – świat, z którego nie będziesz chciał wyjść!
Cerowanie świata, siostra Małgorzata Chmielewska
Cerowanie świata to zapiski z niezwykłej codzienności s. Małgorzaty Chmielewskiej – codzienności, której centrum jest „niewielka wieś w województwie świętokrzyskim, gdzie wrony zawracają”. To książka, która otwiera oczy. Dzień po dniu, opowieść za opowieścią, wtapiamy się w ten dla większości z nas obcy świat – świat, o istnieniu którego wolelibyśmy nie wiedzieć. A jednak trudno się od niego oderwać. Niemal wstrzymując oddech, śledzimy opowieści kreślone przez siostrę z samego jądra ludzkiej ciemności i Boskiego światła – językiem pełnym nadziei, pogody ducha i wreszcie zaskakującego poczucia humoru. Mądrość, miłosierdzie i niewyobrażalna miłość człowieka do człowieka przezierają z każdej strony tej książki. Właśnie po to, by zmieniać nasze serca…
Książka powstała w koedycji z internetowym portalem Boska TV
„Siostra Chmielewska jest dla mnie wzorem, daje mi siły i wiarę w to, że świat można zmieniać na lepszy. Szczęście, że są tacy Niezwykli Ludzie wśród nas”.
– Anna Dymna, aktorka, założycielka Fundacji „Mimo wszystko”
„Lektura opowieści siostry Małgorzaty przekonuje, że słynnym światełkiem w tunelu na pewno nie jest pociąg, ani też lampka zapalona przez krotochwilnego nygusa. To światełko jest iskierką świętości”.
– Wojciech Zimiński, scenarzysta, satyryk, dziennikarz
Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”, urodziła się 20 marca 1951 roku w Poznaniu. Pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach i w duszpasterstwie niewidomych ks. Stanisława Hoinki w Warszawie. Organizowała także pomoc dla kobiet z więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W 1990 roku wstąpiła do wspólnoty „Chleb Życia” w Bulowicach koło Kęt, śluby wieczyste złożyła we Francji w roku 1998. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, oraz dla samotnych matek, a także noclegownie dla kobiet i mężczyzn.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.