Temperatura na zewnątrz powoli spada w Oficynie Impuls wrze

Temperatura na zewnątrz powoli spada w Oficynie Impuls wrze
Temperatura na zewnątrz powoli spada w Oficynie Impuls wrze – ebook gratis!

Choć temperatura na zewnątrz powoli spada w Oficynie Wydawniczej Impuls wrze. Redaktorzy w pocie czoła przygotowują kolejne wydania, maszyny drukarskie pracują na zwiększonych obrotach, a pracownicy magazynu mają tyle książek do wysłania, że nie mogą nawet spokojnie napić się herbaty. Czytelnicy niespokojnie wypatrują obładowanego listonosza, który niestrudzenie podąża przez słotę i deszcz zapewniając niejednej osobie udaną wieczorną lekturę. Dlatego nikt nie marudzi, gdyż wszyscy doskonale wiedzą, że jesienna aura sprzyja zaczytaniu.

Oficyna Wydawnicza Impuls przyzwyczaiła swoich sympatyków do konkretnej literatury. Książki opatrzone naszym logo to gwarancja udanej publikacji: absorbującej, zmuszającej do refleksji, odkrywającej nowe ścieżki. Nie inaczej jest teraz. Najnowsze publikacje oraz zapowiedzi to wyjątkowo smaczna porcja aktualnych rozważań na temat świata w którym żyjemy i jego poszczególnych dziedzin…

Ważnym głosem w dyskusji o współczesnej szkole, wyzwaniami przed jakimi staje jest publikacja Zbigniewa Kwiecińskiego pt. Pedagogie postu. Preteksty, konteksty, podteksty. Intrygujący tytuł nie odnosi się dosłownie do głodu i wyczekiwania, ale na pewnym poziomie możemy mówić o istotnych analogiach. Autor dokonuje zajmującej analizy głodu nowoczesności i potrzeby zmiany w kontekście systemu edukacji w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Pokaźnych rozmiarów książka jest przystępną i rzeczową relacją z obserwacji praktyki edukacyjnej. Do głębokiej refleksji skłaniają też tytułowe preteksty, konteksty oraz podteksty – sformułowania użyte w sposób wyrafinowany.

Poezja to jeden z tych elementów kultury, o istnieniu którego każdy wie, a niewielu potrafi sprecyzować czym jest w istocie. Próby przybliżenia tego zjawiska podejmuje się uznany krytyk literacki i poeta Piotr Michałowski w książce pt. „Mikrokosmos wiersza. Interpretacja poezji współczesnej”. Bohaterem książki nie są autorzy, epoki, ani poszczególne prądy myślowe, ale same wiersze. Parafrazując, autor odłożył lunetę, a sięgnął po mikroskop, zabierając czytelników w niezwykłą podróż, przygodę dla intelektu i emocji. Na treść składa się analiza dwudziestu trzech wybranych tekstów, o różnorodnej tematyce i estetyce. Wśród autorów znajdują się m.in. Leśmian, Miłosz, Białoszewski, ale również Świetlicki, Podsiadło, czy Piwkowska. Autor nie tylko opisuje, ale przede wszystkim uczy czytać i doskonalić umiejętność dostrzegania poezji wokół nas. Pozycja obowiązkowa dla miłośników poezji, zarówno istniejących, jak również potencjalnych.

Kto wie więcej o pedagogice sportu, jeśli nie jeden z najlepszych polskich trenerów. Piotr Błajet to prawdziwy człowiek orkiestra, opiekun kobiecej reprezentacji kobiet w koszykówce i kilku zespołów ekstraklasy, a przy tym doktor nauk humanistycznych. Jego najnowsza publikacji pt. „Od edukacji sportowej do olimpijskiej” to świetna praca skierowana do wszystkich pracujących w sporcie i dla sportu. Autor dotyka najbardziej aktualnych spraw z zakresu pedagogiki sportu i nadaje im zupełnie nowy wymiar. Refleksja nad wychowaniem fizycznym, jego roli w życiu człowieka, pozwala dostrzec często pomijane sposoby doświadczania sportu, czy to z perspektywy zawodnika, trenera, rywala, kibica, czy osoby będącej niezaangażowanym obserwatorem. 

Zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.
www.impulsoficyna.com.pl 
Już teraz możecie nabyć 600 naszych publikacji w wersji elektronicznej
ebook, ibuk w dowolnych formatach
(w serwisie BezKartek oferujemy 3 ebooki Impulsu za 0 zł!)
http://www.impulsoficyna.com.pl/wyszukaj/psychospoleczne-warunki-pracy-polskich-nauczycieli,1179.html 

Kategorie: Edukacja

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.