Bestsellery Oficyny Impuls – maj 2019
Przegląd
- Typ: Bestsellery
- Marka: Impuls
Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc maj 2019 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę! W maju 2019 naszą najpopularniejszą książką, podobnie jak w kwietniu, została nowa publikacja w ofercie Oficyny Impuls autorstwa Miry Rządzki pt. Odruchy oralne u noworodków i niemowląt, to opracowanie ważne, wypełniające lukę wśród publikacji kierowanych do logopedów, neurologopedów i terapeutów zajmujących się grupą najmłodszych pacjentów […]. Autorka podjęła się ambitnego zadania polegającego nie tylko na charakterystyce odruchów oralnych (ich ewolucji, sposobu ich wywołania, realizacji prawidłowej i patologicznej), ale także na zgłębieniu problematyki stymulacji tychże reakcji… (z recenzji dr hab. Katarzyny Kaczorowskiej-Bray, logopedy) Na drugim miejscu gościmy najnowszą ksiązkę Marii i Eweliny Bystrzanowskich pt. Mutyzm wybiórczy. Skuteczne metody terapii. Publikacja będąca opracowaniem łączącym wiadomości z kilku dyscyplin naukowych, zasługuje na uwagę przede wszystkim praktyków zajmujących się mutyzmem wybiórczym w perspektywie diagnostyczno-terapeutycznej oraz rodziców dzieci z MW. Jest ona znakomitą pozycją, komplementarną do książki Marii Bystrzanowskiej Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Wszystkie przedstawione w publikacji doświadczenia terapeutów i rodziców oraz samych osób z MW są bezcenne i warto z nich korzystać… […] Brawo! Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas! |
|
1. Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Diagnoza i stymulacja Drogi Czytelniku! Autor
|
|
2. Mutyzm wybiórczy. Skuteczne metody terapii Maria Bystrzanowska, Ewelina BystrzanowskaPublikacja Mutyzm wybiórczy. Skuteczne metody terapii pod redakcją Eweliny i Marii Bystrzanowskich, będąca opracowaniem łączącym wiadomości z kilku dyscyplin naukowych, zasługuje na uwagę przede wszystkim praktyków zajmujących się mutyzmem wybiórczym w perspektywie diagnostyczno-terapeutycznej oraz rodziców dzieci z MW. W pracy można dostrzec z jednej strony emocjonalne zaangażowanie Autorek w trudny proces diagnostyczno-terapeutyczny dzieci z MW, z drugiej wiedzę i doświadczenie, którymi chcą się dzielić z innymi, oraz znajomość obcojęzycznej, najnowszej literatury dotyczącej omawianego zaburzenia…
|
|
3. Osoby starsze jako ofiary przemocy domowej Jolanta Maćkowicz Podjęta przez autorkę problematyka przemocy wobec osób starszych jest nie tylko ważna, ale także niezmiernie aktualna, gdyż zjawiska poniżania, zaniedbywania, lekceważenia bądź maltretowania ludzi starzejących się i starych nie są czymś nowym i zaskakującym w naszych czasach, a przestrzeń aktów i/lub działań nabierających znamion przemocy jest rozległa – od niechęci, zaniedbywania czy lekceważenia podstawowych potrzeb przez psychiczne i fizyczne maltretowanie aż do pozbawienia życia czy eksterminacji włącznie […]. |
|
4. Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów Maria BystrzanowskaKsiążka w przystępny sposób przybliża Czytelnikom problem mutyzmu wybiórczego. W kolejnych rozdziałach omawia istotę zaburzenia, proces diagnostyczny i terapeutyczny […]. […] wszystkie refleksje Autorki wypływają wprost z jej doświadczeń, a właściwa narracja wzbogacona jest przykładami różnych przypadków terapeutycznych, fragmentami wypowiedzi pacjentów i ich rodziców, tekstami z blogów. Wiele wniosków i spostrzeżeń Maria Bystrzanowska popiera badaniami sondażowymi (np. zrealizowanymi wśród 100 rodziców dzieci z mutyzmem). Ważną część stanowi aneks, zawierający: narzędzia diagnostyczne…
|
|
5. Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali Katarzyna Jasieńska-ZachwatowiczAbsolutny hit! Na książkę składa się kilkadziesiąt piosenek wzbogaconych pięknymi ilustracjami oraz dwie płyty CD, z podkładem muzycznym do śpiewania karaoke oraz nagrania zrealizowane przez wybitnych wykonawców z p. Katarzyną Zachwatowicz-Jasieńską na czele. To tylko część atutów. Książka zawiera piosenki towarzyszące młodości naszych dziadków m.in.: Kółko graniaste, Wlazł kotek na płotek, Jadą jadą misie, Krakowiaczek jeden, Bajka iskierki, Mam chusteczkę haftowaną. To doskonały sposób na wspólnie spędzony czas z dzieckiem i zapoznanie go z piękna polską tradycją…
|
|
6. Krakowiak Krakowiaczek. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie Romualda Ławrowska, Zbignie Nowak Książka z nutami przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Może stanowić doskonały materiał dla nauczycieli szkół muzycznych i ogólnokształcących oraz instruktorów pracujących w domach kultury, a także wychowawców i rodziców. Szczególną rolę może odegrać w życiu rodzin i zespołów polonijnych. W tomiku zamieszczono piosenki i wiersze naszego autorstwa o tematyce związanej z Krakowem. Piosenki posłużą zarówno do śpiewania, jak i tańczenia — do poznawania charakterystycznych rytmów synkopowanych, tempa, dynamiki i energii krakowiaka, a także łączenia melodii krakowskich z tradycyjnymi figurami i krokami tanecznymi w łatwych układach choreograficznych…Sprawdź nasz bestseller
|
|
7. DZIENNIK INNYCH ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH Anna Franczyk Polecamy na nowy rok Dziennik …, przeznaczony dla logopedy, korekcyjno-kompensacyjnych, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego, muzykoterapeuty, pedagoga specjalnego. Dziennik przygotowany jest w formacie A4 ze skrzydełkiem na którym wpisujemy imiona i nazwisko objętości 140 stron na których do Państwa wykorzystania są opracowane: tygodniowy rozkład zajęć, informacje o wychowankach, wykaz obecności dzieci na zajęciach, plan pracy, podstawa zakwalifikowania na zajęcia (diagnoza), indywidualny program terapii, analiza postępów dziecka, zalecenia do dalszej pracy, realizacja programu zajęć, kontakty z rodzicami, nauczycielami, poradniami specjalistycznymi, inne, hospitacje, notatki.
|
|
8. AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego? Anna Paluch, Elżbieta Drewniak-Wołosz i Lucyna Mikosza Książka jest rezultatem wieloletnich doświadczeń Autorek, na co dzień zajmujących się terapią dzieci afatycznych.
Zasadniczą część książki stanowi skala, będąca konkretną propozycją sposobu zbierania materiału służącego do oceny sprawności językowej i komunikacyjnej dziecka z zaburzonym rozwojem mowy …
|
|
9. Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi Teresa Kaczan i Robert Śmigiel Monografia jest pozycją zawierającą szeroką charakterystykę wybranych zespołów chorobowych wynikających z defektów genetycznych. W monografii scharakteryzowano podstawową terminologię genetyczną oraz omówiono podstawowe etapy diagnostyki genetycznych zaburzeń rozwojowych. Zwrócono także uwagę na profilaktykę wad rozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem suplementacji kobiet w okresie rozrodczym. …
Temat, jaki w swoim opracowaniu zawarł Marek Banach, jest aktualny i ma szczególne znaczenie społeczne. W kontekście danych dotyczących spożywania alkoholu w Polsce oraz coraz większej liczby dzieci cierpiących na spektrum poalkoholowych zaburzeń płodu ważne jest, aby w coraz większym stopniu upowszechniać wiedzę o tym społecznie niepożądanym zjawisku…
Oficyna Wydawnicza “Impuls” potwierdziła swoją pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując wile nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze. |