Bazgraki czytają. Gra edukacyjna

Przegląd

Bazgraki czytają. Gra edukacyjna to propozycja na urozmaicenie nauki czytania przez udział w emocjonującej rozgrywce. Gra może stanowić uzupełnienie elementarzy i zeszytów ćwiczeń do nauki czytania metodą sylabową z serii z Bazgrakami od marki Kapitan Nauka.


Gra w rozrywkowej, pełnej emocji formie utrwala poznane dzięki książkom litery, sylaby i słowa. Rozgrywki mogą być oparte zarówno na literowej, jak i na sylabowej metodzie nauki czytania. Kilka wariantów o różnym stopniu trudności gwarantuje, że dzieci będą mogły wracać do gry na różnych etapach swojej przygody z nauką czytania i za każdym znajdą w niej coś nowego.

Dzięki dodatkowym zabawom typu memory czy układanki sylabowe dzieci doskonalą umiejętność rozpoznawania samogłosek i spółgłosek i tworzenia z nich sylab, a następnie łączenia sylab w coraz trudniejsze słowa i odczytywania ich. W ten sposób rozwijają zasób słownictwa, trenują percepcję wzrokową, spostrzegawczość, a także umiejętność myślenia logicznego.
Bazgraki czytają (3–7 lat) oferuje innowacyjny sposób emocjonującej gry z pominięciem bezpośredniej rywalizacji pomiędzy graczami. Sposób ten sprawdza się też doskonale podczas atrakcyjnej gry w pojedynkę, dzięki czemu dziecko może bawić się nawet samo. W czasie rozgrywki punkty zdobywają nie gracze, ale drużyna Bazgraków lub drużyna zwierzaków.

Bazgraki czytają. Gra edukacyjna : https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne-dla-przedszkolakow/3166-bazgraki-czytaja-gra-edukacyjna-5904905917393.html

Całą serię Bazgraków znajdziesz tutaj: https://www.kapitannauka.pl/231-bazgraki-gryzmolki
ISBN: 590-49-05917-39-3
Wiek: 3–7
Zawartość: koło ze wskazówką, 55 kart, żetony i paski, instrukcja
Ilustratorki: Agnieszka Ulatowska, Katarzyna Urbaniak

 

Kapitan Nauka to marka, która wspiera rozwój dziecka przez kreatywną zabawę.
Nasze książeczki, gry i zabawy dostosowane są do potrzeb maluchów, przedszkolaków oraz uczniów i rozwijają kluczowe umiejętności m.in. nauki mowy, czytania, liczenia czy mnożenia. Są świetną alternatywą dla smartfona czy komputera, a czas spędzony przy wspólnych rozgrywkach, w gronie rodziny lub rówieśników, wzmacnia więzi i umiejętności komunikacyjne. Nad zawartością merytoryczną czuwają eksperci: nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci.