Bohdan T. Woronowicz, Dasz radę. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień

Przegląd

Data premiery: 10.07.2024

Książka dostępna w przedsprzedaży TUTAJ

Dasz radę. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień to książka cenionego psychoterapeuty oraz psychiatry Bohdana T. Woronowicza. Jest to pozycja nie tylko dla osób zmagających się z uzależnieniem. Cenne porady znajdą również osoby, które pragną pomagać innym w walce z chorobą.

 

 

Współautor tej książki oraz wielu innych publikacji z dziedziny uzależnień, niezwykle ceniony psychoterapeuta, dr n. med., specjalista psychiatra Bohdan Tadeusz Woronowicz podczas wieloletniej praktyki pomógł rzeszom pacjentów. Wiele mu też zawdzięcza Ruch Anonimowych Alkoholików w Polsce.

Jak pisze dr Woronowicz we wstępie, „o przebiegu leczenia i o swoim wychodzeniu z choroby opowiedziały w tej książce osoby znające problem z alkoholem z autopsji. Wśród nich są więc postaci zarówno mniej, jak i bardziej znane, ludzie z dużym dorobkiem życiowym, ale również tacy, którzy stracili wszystko i dobrze wiedzą, czym jest bezdomność”.

Warto sięgnąć po Dasz radę – zawiera bezcenne wskazówki, zachęca do pójścia do specjalisty, a przede wszystkim zdejmuje piętno z uzależnionego, ukazując go jako człowieka udręczonego chorobą i potrzebującego pomocy.

Nowe, uzupełnione i zaktualizowane wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 2014 roku

 

O AUTORZE

Bohdan T. Woronowicz jest psychiatrą, seksuologiem, certyfikowanym specjalistą, a także superwizorem psychoterapii uzależnień. Jest również absolwentem Studium Podyplomowego Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji przy Uniwersytecie Warszawskim. W swoim dorobku ma ponad 200 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilka książek.

Poza książką ,,Dasz radę. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień” nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazały się także inne publikacje autora. Jest to między innymi poruszająca temat alkoholu oraz problemów będących jego następstwem książka „Na zdrowie! Jak poradzić sobie z uzależnieniem”. Warta uwagi jest także pozycja „Uzależnienia. Geneza, terapia i powrót do zdrowia”, która jest bogatym źródłem wiedzy na temat uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a ta3kże zaburzeń nawyków i popędów. Ważną książką w dorobku autora jest również „Zachowania, które mogą zranić. O uzależnieniach behawioralnych i nie tylko”.

Szczegóły:

ISBN: 978-83-8265-814-9 / 9788382658149
Wydawca: Media Rodzina
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 480
Rodzaj oprawy: miękka