Wydawnictwo LIRA zaprasza na spotkanie autorskie Doroty Ponińskiej

Przegląd

Wydawnictwo LIRA, Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie oraz Entropia Słowa, zapraszają na jedyne takie wydarzenie z cyklu „Historie w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie” gdy w odwiedziny do Noblistki przychodzi Maria Konopnicka… Spotkanie, poświęcone premierze najnowszej książki Doroty Ponińskiej „Maria. Dziesięć dni z życia Konopnickiej”, odbędzie się w Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie 12 czerwca o godz. 17:00, a poprowadzi je Artur Wolski.

Poznaj świat kobiet, które zapoczątkowały polski feminizm
Maria Konopnicka spędza wiosnę 1910 roku w Żarnowcu, w dworku podarowanym jej przez naród. Opiekuje się nią Maria Dulębianka, wierna przyjaciółka i towarzyszka życia. Na pół roku przed śmiercią Konopnicka wspomina swoją drogę życiową, dokonuje bilansu i podsumowań. W tej kameralnej opowieści spotykamy najważniejsze dla niej osoby: męża Jarosława, córki, Elizę Orzeszkową, Dulębiankę, a także Henryka Sienkiewicza.
Dorota Ponińska, autorka cenionych powieści biograficznych, zaprasza do Żarnowca, do prywatnego świata dwóch wybitnych kobiet, które w czasach patriarchatu miały odwagę pójść własną drogą – twórczą i osobistą. A jednocześnie pokazuje klimat artystyczny i społeczny czasów, w których rodził się polski feminizm.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira