Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie!

Przegląd

Targi odbędą się w dniach od 23 do 26 maja 2024 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad. To dla nas szczególna okazja, aby podzielić się z Państwem naszymi najnowszymi publikacjami oraz bestsellerowymi propozycjami wydawniczymi. W ramach targów zapraszamy na dwa spotkania, podczas których porozmawiamy o nowościach: powieści Genki Kawamury „Sto kwiatów” oraz reportażu Gaetano Savatteriego „Sycylijki”. W imieniu Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie zapraszamy również na spotkanie z Mattią Corrente, autorem powieści „Ucieczka Anny”.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na targach i będziemy mogli porozmawiać o wspólnych pasjach i zainteresowaniach związanych z literaturą. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i udziału w spotkaniach.

Znajdziecie nas w Pałacu Kultury i Nauki, w Sali Marmurowej, na stoisku nr 132 (WUJ i Bo.wiem).

Rozmowa o książce Gaetano Savatteriego „Sycylijki”
25 maja 2024, godz. 16.00
Sala Kijów w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Co łączy świętą Rozalię, patronkę Palermo, z trucicielką Giovanną Bonanno? W jaki sposób Franca Viola wpłynęła na codzienne życie Włoszek? Dlaczego białe prześcieradła osłabiły mafię? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego przyjrzymy się złożonemu, wielobarwnemu portretowi Sycylijek i przekonamy się, że kobiety Sycylii to nie tylko odziane w czerń, oddane mężczyznom żony, matki i córki, ale również bezkompromisowe aktywistki, utalentowane pisarki, sprytne przemytniczki, a także bezwzględne trucicielki.

W rozmowie o kobietach, które biorą los w swoje ręce, udział wezmą Adam Szaja z portalu Smak Książki oraz Agata Pachucy z Gazzetta Italia.

 

Rozmowa o książce Genkiego Kawamury „Sto kwiatów”.
25 maja, godz. 17.00
Sala Forum w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

 

 

Genki Kawamura, znany z bestsellerowej książki “A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”, powraca z nową powieścią. “Sto kwiatów”, intymna historia rodzinna, zachęca do refleksji nad naszymi relacjami z bliskimi i docenienia chwil, które spędzamy razem.

Pomimo wielu obowiązków i zbliżających się narodzin dziecka, Izumi znajduje czas dla swojej matki. Jej problemy z pamięcią stają się coraz bardziej zauważalne – to zapowiedź szybko postępującej demencji. Jednocześnie Izumi stopniowo odkrywa niewypowiedzianą prawdę dotyczącą dawnych wydarzeń.

Z Joanną Julią Sokołowską, autorką bloga “Byłem tu. Tony Halik” i prowadząc podcast “O Japonii”. porozmawiamy o japońskim podejściu do starzenia się i opieki nad seniorami, radzeniu sobie z przemijaniem i stratą, godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych. Rozmowę poprowadzi Adam Szaja z portalu Smak Książki

Spotkanie z autorm ksiązki “Ucieczka Anny” Mattia Corrente
26 maja, godz. 13.00
Scena Główna, namiot F, pl. Defilad przed Kinoteką, Warszawa


Nikt nie jest wyspą.
W rozmowie z Apolonią Filonik Mattia Corrente przedstawia swoją książkę Ucieczka Anny, przygodę on the road między przeszłością a teraźniejszością.

Wydarzenie w ramach programu Włochy – Gość Honorowy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2024

Mattia Corrente dorastał w Librizzi, małej miejscowości w prowincji Messyny na Sycylii, w której żyje do dzisiaj i z której rozciąga się przepiękny widok na archipelag Wysp Eolskich – Lipari, Salinę, Vulcano i przede wszystkim Stromboli, z którą autor jest związany dwojako: poprzez swoje zamiłowanie do historii, jakie opowiadają o niej rybacy, oraz poprzez dom Anny i Severino, bohaterów La fuga di Anna (Sellerio, 2022), jego debiutanckiej powieści, która zdobyła uznanie we Włoszech i za granicą i ukazała się również w Polsce pod tytułem Ucieczka Anny (bo.wiem, 2024).

Opowiadaną w niej historię, swego rodzaju Odyseję na opak, autor wykorzystuje po mistrzowsku jako pretekst, by przedstawić Sycylię pełną bogactw i siły, wychodząc przy tym poza wszelkie stereotypy. Posługuje się tutaj stylem z jednej strony precyzyjnym i surowym, a z drugiej pełnym nawiązań, w którym dialekt zostaje wyniesiony do rangi języka przynależności. Corrente ukończył studia z zakresu filozofii i nauk humanistycznych. Współpracuje jako ghostwriter z dużymi wydawnictwami. Jego druga powieść Cronache dell’Ade („Kroniki z Hadesu”, wydana w kwietniu tego roku przez Salani, jest jednocześnie fantastycznonaukową, mitologiczną i dystopiczną wyprawą w świat literatury dla dzieci i młodzieży.

 

 

Kategorie: Wydarzenia