Zapowiedź MUCHOMORA: „UCHODŹCY” wkrótce w sprzedaży!

Przegląd

„UCHODŹCY”
Historia uchodźców jest historią każdej rodziny. Każda w pewnym momencie historii musiała opuścić swój dom i gdzie indziej szukać nowego początku. Nie każda jeszcze o tym pamięta. W tej książce śledzimy dzieje rodzin w Egipcie, Bagdadzie, Konstantynopolu, Europie i USA. Ale uchodźcy to nie tylko przeszłość, to także ważny element teraźniejszości. A żeby go zrozumieć, najlepiej się mu przyjrzeć. Dzięki tej malarskiej opowieści, pełnej historii świata, można prześledzić wędrówkę kilku rodzin przez różne czasy i miejsca.

Co nas z nimi łączy? Co nas dzieli?

O autorze:
Ilan Brenman – jest jednym z najważniejszych brazylijskich autorów z imponującą kolekcją ponad 80 opublikowanych książek i międzynarodowym uznaniem, tłumaczonych na różne języki: niemiecki, francuski, grecki, włoski, hiszpański, polski, szwedzki, koreański i chiński. Jego prace były nagradzane zarówno w Brazylii, jak i za granicą. W 2023 roku osiągnął wyjątkowy sukces – jego dwie książki, Turn It off and Open i The Wait, obie wydane przez wydawnictwo Santillana, znalazły się w finale przyznawanej od sześćdziesięciu lat nagrody Jabuti (najważniejszej nagrody literackiej w Brazylii). Oprócz działalności literackiej Ilan Brenman ma także dorobek akademicki – tytuł licencjata z psychologii na PUC São Paulo i doktorat w Szkole Edukacji na USP. Jest uznawany za autorytet w debatach publicznych na temat edukacji, kultury i rodzicielstwa, pisze artykuły w gazetach i czasopismach wielonakładowych, jest felietonistą i współpracownikiem radia, często występuje w programach telewizyjnych. Jest autorem międzynarodowego bestsellera Even Princesses Fart, który sprzedał się w ponad 500 000 egzemplarzy w różnych krajach. W sumie na całym świecie sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy jego książek.

O ilustratorze:
Guilherme Karsten – jest ilustratorem
i pisarzem książek dla dzieci, urodzonym i mieszkającym w Blumenau, w południowej Brazylii. Ukończył studia z zakresu reklamy i projektowania graficznego,
a swoją karierę rozpoczął w branży animacji i mody. W 2010 roku opublikował pierwszą książkę dla dzieci i od tego czasu zilustrował ponad 40 dzieł brazylijskich i międzynarodowych autorów.
W 2017 roku zaczął sam pisać. Obecnie jego książki są publikowane w ponad 20 językach i zyskały uznanie na całym świecie dzięki nagrodom, takim jak Złota Tablica na Biennale, Ilustracji w Bratysławie w 2019 r., Golden Pinwheel Grand Award (Chiny) w 2019 r., Jabuti Award dla „Najlepszej książki ilustrowanej” (Brazylia) w 2021 r. oraz Book Trust Storytime Prize (Wielka Brytania) w 2024 r.

 

Link:
https://www.muchomor.pl/pl/p/UCHODZCY/266

Tagi: Muchomor