Festiwal Fabuły 2024 już wkrótce!

Przegląd

Festiwal Fabuły odbywa się co dwa lata – pierwsza edycja została zorganizowana w 2014 roku.  Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 21-25 maja 2024.

Podczas festiwalu poruszane będą ważne tematy o fenomenach literatury ostatnich lat:  m.in. o „zwrocie ludowym” i książkach opisujących różne drogi i konsekwencje „wychodzenia z pochodzenia”, o miejscu komiksu na mapie polskiej kultury, o przepisywaniu biografii, o literaturze queerowej.

W ciągu pięciu festiwalowych dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznych panelach dyskusyjnych, spotkaniach autorskich, cyklicznych prelekcjach oraz wydarzeniach towarzyszących – warsztatach, spacerze czy nocnym czytaniu.

Festiwal Fabuły będzie okazją do spotkań z autorami: Grzegorzem Bogdałem („Idzie tu wielki chłopak”), Wiktorią Bieżuńską („Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”), Sylwią Chwedorczuk („Kowalska. Ta od Dąbrowskiej”), Marcinem Oskarem Czarnikiem („Misterium”), Olgą Górską („Nie wszyscy pójdziemy do raju”), Marią Halber („Strużki”), Anouk Herman („Nigdy nie będziesz szło samo”), Maciejem Jakubowiakiem („Hanka. Opowieść o awansie”), Barbarą Klicką („Reneta”), Małgorzatą Lebdą („Łakome”), Emilią Padoł („Rodziewicz-ówna. Gorąca dusza”); Jackiem Świdzińskim („Festiwal”), Ishbel Szatrawską („Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”), Lucie Faulerovą („Śmierteńka”), Anną Wakulik („Błąd wewnętrzny”), Maliną Prześlugą („To mogło być śmieszne, ale nie było”), Bereniką Kołomycką, Filipem Myszkowskim, Łukaszem Barysem, Moniką Borys („Polski bajer. Disco polo i lata 90.”), Kacprem Pobłockim („Chamstwo”) i Dorotą Kotas („Czerwony młoteczek”).

Ukoronowaniem Festiwalu Fabuły będzie wręczenie Poznańskiej Nagrody Literackiej w dwóch kategoriach – za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury (Nagroda im. Adama Mickiewicza) oraz Stypendium im. Stanisława Barańczaka dla autorek i autorów, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

 

Kategorie: Wydarzenia

O autorze