Spotify rozszerza swoją ofertę audiobooków premium o kolejne rynki

Spotify rozszerza swoją ofertę audiobooków premium o kolejne rynki

Przegląd

Spotify ogłosił, że jego oferta „audiobooków premium” zostanie wprowadzona w Kanadzie, Irlandii i Nowej Zelandii już w najbliższy wtorek 9 kwietnia.

Swoją ofertę audiobooków, Spotify uruchomiło w Stanach Zjednoczonych na początku listopada. Miesiąc wcześniej, w październiku, zaczęli korzystać z niej abonamenci w Wielkiej Brytanii i Australii.

Program oferuje abonentowi premium 15 godzin słuchania audiobooków miesięcznie bezpłatnie. Kiedy program dotarł do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii, dostępnych było około 200 000 tytułów, z których abonenci mogli wybierać. Obecnie katalog ten powiększył się o 50 000, do łącznej liczby 250 000. Firma informuje, że od jesiennego otwarcia w Wielkiej Brytanii, USA i Australii Spotify „wypłacił już dziesiątki milionów wydawcom audiobooków, którzy z kolei płacą autorom dywidendy.”

Spotify jest jedną z najpopularniejszych platform – ma już ponad 602 miliony użytkowników. Ponieważ od 2022 r. branża audiobooków odnotuje 20-procentowy wzrost rok do roku, udostępnienie słuchania audiobooków naszej międzynarodowej publiczności przyczyni się do przyspieszenia rozwoju tej branży. – informuje Spotify. Udostępnienie „audiobooków w wersji premium” w Kanadzie, Irlandii i Nowej Zelandii to kolejny krok na tej ścieżce.

 

 

źródło Publishing Perspectives

O autorze