Rekordowy nabór do 15. Nagrody Kapuścińskiego

Do tegorocznej, jubileuszowej, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego zgłoszonych zostało 145 książek, wydanych przez 38 wydawnictw – 39 tytułów to tłumaczenia z języków obcych, pozostałe to książki polskich autorek i autorów.

Zgłoszenia do 15. edycji Nagrody przyjmowane były do 15 stycznia.

W latach 2022 i 2023 do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego zgłoszonych zostało po 143 książki. Tegoroczna liczba 145 przesłanych reportaży jest najwyższa w historii Nagrody.

Jury ogłosi wiosną dziesiątkę nominowanych, a następnie pięć książek-finalistek, spośród których zostanie wybrana ta najlepsza. Wielki finał Nagrody odbędzie się 25 maja, podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Organizatorem i fundatorem Nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa. Konkurs współorganizuje redakcja „Gazety Wyborczej”.

Kategorie: Nagrody