Znamy datę przyszłorocznej edycji Targów Książki i Mediów VIVELO

Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO na PGE Narodowym, odbędą się w Warszawie w dniach 16-19 maja 2024.

To już druga edycja wydarzenia. Podczas tegorocznych Targów Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Spotkać można było najbardziej znane nazwiska m.in. Grahama Mastertona, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Katarzynę Grocholę, Dorotę Szelągowska, Mariusza Szczygła, Joannę Szczepkowską, Weronikę Marczak, Krystynę Mirek, Alka Rogozińskiego, Katarzynę Miszczuk, Karolinę Wójciak, Katarzyna Miller, Katarzynę Kubisiowską, Toshikazu Kawaguchi czy Harrego Whittakera, syna Lucindy Riley.

Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym odwiedziło blisko 40 000 osób. Wydarzenie dedykowane było i miłośnikom książki w tradycyjnej formie i fanom technologii audio i video. Na największy stadionie w kraju stworzono 11 stref tematycznych m.in. #booktok, #gaming, #spotkajautora, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio czy #japonia, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji. Organizatorzy wykorzystali ok. 20 000 m2 powierzchni PGE Narodowego, w tym płytę główną, która jest idealną przestrzenią do organizacji sesji autografowych nawet najbardziej zasięgowych autorów w sposób bezpieczny i pozwalający odwiedzającym w sposób niezakłócony zapoznawać się z ofertą wydawnictw.

Cieszymy się, że organizowane przez nas Targi Książki i Mediów VIVELO wpisały się w kulturalną mapę Warszawy. Naszym celem było stworzenie nie tylko unikalnej przestrzeni targowej ale także nowatorskiego forum dyskusyjnego dla czytelników. I udało nam się to. Zarówno przedstawiciele branży, jak również twórcy, youtuberzy i influencerzy, a przede wszystkim miłośnicy książek, znaleźli dla siebie przestrzeń — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.

4-dniowy program Targów VIVELO zostanie ułożony w taki sposób, aby przez wszystkie cztery dni odwiedzający mogli wybierać spośród propozycji skrojonych na miarę dla każdej grupy docelowej. W nadchodzącej edycji planujemy położyć szczególny nacisk na program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Zarówno w czwartek jak i piątek planujemy liczne zajęcia w przestrzeniach PGE Narodowego skierowane właśnie do zorganizowanych grup szkolnych.

Druga edycja Targów Książki i Mediów VIVELO to również rozszerzenie programu dedykowanego profesjonalistom oraz zwiększenie potencjału biznesowego wydarzenia. Zaplanowane są nowe, atrakcyjne strefy tematyczne, bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz młodych odbiorców literatury Young Adult. A także rozbudowanie strefy audio – z myślą zarówno o odbiorcach audiobooków/podcastów, jak również sektorze B2B – wydawcach, studiach nagrań, platformach streamingowych i producenci audio i wideo.

Celem wydarzenia na PGE Narodowym jest to, aby pokazać, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości będziemy nie tylko czytać ale również doświadczać wieloma zmysłami, stąd nacisk na multimedialność wydarzenia — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.

Podobnie jak w minionej edycji planujemy w pełni wykorzystać potencjał jakim dysponuje PGE Narodowy. Główna przestrzeń wystawiennicza zorganizowana wokół Promenady, dzięki której uczestnicy mogą łatwo dotrzeć do każdego stoiska a także liczne dodatkowe przestrzenie zapewniające bezpieczną organizację sesji autografowych czy pozwalającego odwiedzającym usiąść i odpocząć w komfortowych warunkach, to tylko niektóre z zalet organizacji targów na PGE Narodowym. Największy stadion w kraju to także przestrzeń z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, blisko sto toalet na terenie obiektu, liczne i łatwo dostępne punkty gastronomiczne, szatnia oraz przechowalnia bagażu, schody ruchome oraz windy, a także liczne służby porządkowe i informacyjne oraz odpowiednio zaplanowane ciągi komunikacyjne.

Pierwszą edycję Targów VIVELO licznie odwiedzili przedstawiciele prasy, twórcy internetowi, bibliotekarze i księgarze czy wycieczki szkolne (wzorem pierwszej edycji wstęp dla nich pozostaje bezpłatny). Ale przede wszystkim dopisali miłośnicy literatury.

Wkrótce więcej informacji.

Kategorie: Targi krajowe