Biblioteka Kraków zaprasza na „Tydzień egipski”

Przegląd

W ramach wakacyjnego projektu Biblioteki Kraków “Nowe podróże po literaturze” – Kraków zaprasza Czytelników w każdym wieku do wspólnych podróży literackich i poznania dziedzictwa kulturowego różnych krajów.

Już za niecały tydzień, od poniedziałku 4 września, rozpocznie się “Tydzień egipski”, zakończony w sobotę, 9 września, tradycyjnym piknikiem w ogrodzie Biblioteki Głównej. Będzie to już ostatnia podróż literacka w ramach tegorocznej edycji wakacyjnego projektu.

W trakcie Tygodnia egipskiego w filiach Biblioteki Kraków odbędą się spotkania z archeologiem (dr Piotr Kołodziejczyk), blogerką i kulturoznawczynią (Zofią Jurczak), autorką trylogii o starożytnym Egipcie (Ewą Kassalą). Będą również skierowane do dzieci warsztaty hieroglificzne i literackie.

Tydzień egipski zamknie w sobotę, 9 września, rodzinny piknik w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W jego programie m.in.: taniec egipski, pokaz gry na bębnach, zajęcia i zabawy archeologiczne, spektakl teatralny dla dzieci „Piraci i skarb pustyni” przygotowany przez aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART, akcja bookcrossingowa i gra terenowa „Odszukaj skarb Boga Ra”.

Realizowany w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Nowe podróże po literaturze” objął cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski.

 

Kategorie: Biblioteki, Wydarzenia