Spacer po mieście literatury z Barbarą Sadurską

Conrad, Wyspiański, Gałczyński, Kantor, Lem, Miłosz, Mrożek, Zagajewski, Szymborska – to tylko wybrane nazwiska wybitnych twórców literatury związanych z Krakowem. Jako miasto światowego dziedzictwa i Miasto Literatury UNESCO Kraków wszystkim zainteresowanym twórczą działalnością ma wyjątkowo wiele do zaoferowania.

Jak zwiedzać literacki Kraków? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Jedni wyruszą szlakami najsłynniejszych krakowskich twórców, poszukają starodruków, zwiedzą mieszkanie Miłosza, wybiorą się do Cricoteki – ośrodka dokumentacji sztuki Kantora, skorzystają z propozycji Biblioteki Kraków lub odpoczną w nowo otwartym parku Szymborskiej. Kolejni odwiedzą wspierane przez miasto krakowskie kameralne księgarnie i antykwariaty, inni zaplanują udział w licznych inicjatywach literackich czy festiwalach Conrada i Miłosza, przyciągających do Krakowa najwybitniejsze nazwiska światowej literatury. Są też tacy, którzy wybiorą poetyckie slamy, targi książki lub literackie spacery. Na taki właśnie literacki spacer zaprasza Barbara Sadurska.

Barbara Sadurska jest prawniczką (specjalizuje się w prawie autorskim) i pisarką. Jest także laureatką przyznawanego przez miasto stypendium twórczego. Debiutowała zbiorem opowiadań „Mapa” (Nisza 2019), za który otrzymała Nagrodę im. W. Gombrowicza, Nagrodę Miasta Literatury UNESCO oraz tytuł O!Lśnienia Roku w kategorii Literatura przyznawany przez Miasto Kraków oraz Onet. Jej kolejne książki to: „Czarny hetman”, „W ruchu”, „Naturalnie” i „Srebrny smok”. Prowadzi zajęcia ze studentami, a także warsztaty kreatywnego pisania dla nastolatków.

 

 

 

za krakow.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków