Szwedzki kryminał. Tina Frennstedt “Zaginiona” – premiera 12 lipca

Przegląd

 

Tina Frennstedt

Zaginiona

I tom cyklu Cold Case

PREMIERA 12 lipca 2023

Atmosfera strachu w ekskluzywnych dzielnicach szwedzkiego Malmö po serii brutalnych napaści na kobiety.

Nierozwiązana sprawa zaginięcia dziewiętnastolatki.

I marzenie matki, by móc odwiedzić grób córki.

Szesnaście lat temu w południowej Szwecji zaginęła 19-letnia Annika. Nieudolna praca policji na początku dochodzenia spowodowała, że sprawa do dziś pozostała zagadką.

Teraz w Malmö grasuje oprawca, który terroryzuje dobrze sytuowane Szwedki w ich domach, a jego działania przypominają nieuchwytnego przestępcę nazywanego mężczyzną z Valby. Niespodziewanie na miejscu jednej ze zbrodni zostają odkryte odciski palców, które pasują do umorzonej sprawy zaginięcia Anniki z 2002 roku…

Śledztwo przejmuje Tess Hjalmarsson, inspektorka specjalizująca się w nierozwiązanych przypadkach. Dołącza do niej kontrowersyjny duński profiler Carsten Morris, który traktuje sprawę mężczyzny z Valby zaskakująco osobiście. Tymczasem Tess zmaga się z własnymi problemami i ogromnym pragnieniem posiadania dziecka. Będzie jej tym trudniej, że niedawno rozstała się z Angelą, miłością swego życia.

Niepowtarzalny klimat Północy, trzymająca w napięciu historia, oparta na prawdziwej zbrodni i autentyczny obraz pracy policji to cechy rozpoznawcze serii Cold Case Tiny Frennstedt.

Miłośnicy thrillerów już mogą ostrzyć pazury – Zaginiona to historia nastrojowa i niepokojąca, realistyczna w każdym względzie, tym bardziej, że oparta na faktach. Trzyma czytelnika za gardło i naprawdę potrafi przerazić! Tina Frennstedt przypomniała mi, dlaczego tak przepadam za opowieściami o zbrodni z Północy. I chcę więcej.

Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Tina Frennstedt

Znana i ceniona szwedzka reporterka kryminalna z 25-letnim doświadczeniem i ogromną pasją, specjalistka od śledztw umorzonych z powodu braku wykrycia sprawcy. Była dziennikarką w gazecie „Svenska Dagbladet”, reporterką w „Expressen”. Dziś jest producentką telewizyjną w „Expressen TV”, gdzie zajmuje się realizacją magazynu kryminalnego „Brottscentralen” (szwedzki Crime Central). Mieszka w Sztokholmie. Seria Cold Case to jej wyczekiwany debiut literacki. Powieść Zaginiona (Försvunnen) jest inspirowana głośną w Szwecji prawdziwą historią zaginionej dziewczyny.

Kategorie: Literatura