Sześciu gladiatorów w straceńczej misji, której stawką jest los Cesarstwa Rzymskiego

Przegląd

Powieść Roberta Lowa pt. Bestie zza Muru. To pierwszy tom cyklu „Braterstwo Areny”.

NOWOŚĆ

 

Cesarstwo Rzymskie drży w posadach, dwór Septymiusza Sewera pogrążony jest w krwawych rozgrywkach, a tymczasem grupa śmiałków udaje się na kraniec świata…

 

Dwaj byli gladiatorzy, Drust i Kag, będący na usługach swego byłego lanisty, wpływowego Serwiliusza Structusa, zostają wysłani do Brytanii, za Mur Hadriana. W Krainie Ciemności zamieszkanej przez dzikie plemiona Kaledończyków mają odnaleźć Psa, byłego kompana, który uprowadził tajemniczą kobietę i jej syna i schronił się wśród swoich pobratymców.

Razem ze swymi równie zbuntowanymi towarzyszami Drust i Kag zaryzykują wszystko w trakcie szaleńczych poszukiwań i brawurowej ucieczki, aż w końcu zdrada zmusi ich do powrotu na arenę.

W atmosferze zepsucia i korupcji niepowodzenie ich wyprawy może mieć o wiele większe konsekwencje, niż sobie wyobrażają. W grę wchodzi bowiem bezpieczeństwo Cesarstwa Rzymskiego.

 

Los imperium leży w rękach barwnej kompanii byłych gladiatorów pochodzących z wszystkich krańców cesarstwa. Pozbawionych iluzji, bezwzględnych, zahartowanych wojowników, czujących się dobrze tylko we własnym gronie. Porywająca, realistyczna i krwawa powieść dla fanów literatury historycznej, miłośników Conna Igguldena, Davida Gilmana oraz Gerainta Jonesa ‒ znakomitych przedstawicieli tego gatunku.

 

„Epicka opowieść o zmaganiach z trudnościami, o triumfie, zdradzie i braterstwie”.

S.J.A. Turney

 

Robert Low (1949‒2021) ‒ szkocki dziennikarz, korespondent wojenny i autor powieści historycznych, m.in. cyklu „Zaprzysiężeni”.

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis