Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń bibliotek do kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń bibliotek publicznych do udziału w kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, która wystartuje jesienią 2023 r. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców i ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Wszystkie biblioteki publiczne zainteresowane wzięciem udziału w projekcie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny: TUTAJ. Termin zgłoszenia upływa 18 maja 2023 r.

UWAGA: przez formularz do projektu zgłaszają się tylko biblioteki, które NIE uczestniczyły w edycji 2022/23! Biblioteki, które już są w projekcie, nie muszą się zgłaszać ponownie – przedłużenie udziału w projekcie nastąpi na podstawie złożonego raportu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dzieci odbierających Wyprawki. Do projektu mogą zgłaszać się tylko biblioteki główne, które w formularzu uwzględniają liczbę filii, do których będą chciały przekazać Wyprawki Czytelnicze. Biblioteki do projektu nie mogą zgłosić czytelnicy.

Regulamin projektu można pobrać tutaj: Regulamin akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

 

 

Kategorie: Biblioteki, Instytucje