Nie kupuj – Adoptuj!

Przegląd

Praktyczny poradnik o adopcji autorki  fanpage’a „Nie kupuj – Adoptuj”

W KSIĘGARNIACH JUŻ 14 CZERWCA

Decyzja o przygarnięciu do swojego domu zwierzęcia wpływa na życie całej rodziny i otoczenia. Im lepiej przyszły opiekun będzie wiedział, czego może spodziewać się po adopcji psa, tym większa szansa na zbudowanie dobrej, opartej na zaufaniu relacji.

Z czym wiąże się adopcja szczeniaka, a z czym dorosłego psa?
Czy wielkość mieszkania ma dla czworonoga znaczenie?
Jakie formalności spełnić przed adopcją i jak skompletować wyprawkę?
W jaki sposób wprowadzać psa do domu, w którym mieszka już kot?
Jak rozpoznać zachowania lękowe u zwierzęcia i jak na nie reagować?

Justyna Piekarczyk – mająca za sobą organizację kilkuset udanych adopcji – krok po kroku wyjaśnia, jak wygląda ten proces. Z praktycznego poradnika dowiesz się, jak rozumieć potrzeby swojego zwierzęcia, zadbać o jego zdrowie i zapewnić najlepsze warunki do życia. Poznasz także najpowszechniejsze mity związane z adopcją. Książka zawiera szereg przydatnych wskazówek nie tylko dla osób rozważających adopcję zwierzęcia, ale także dla opiekunów psów, którzy chcą lepiej rozumieć zachowania swoich czworonożnych przyjaciół i poprawić z nimi relacje.

Justyna Piekarczyk – założycielka i właścicielka serwisu @Nie Kupuj – Adoptuj poświęconego promowaniu świadomej adopcji psów ze schronisk. Od ponad dekady jest wolontariuszką i wspiera ośrodki dla bezdomnych zwierząt. Udziela porad behawiorystycznych, prowadzi dom tymczasowy dla psów, szkoli także psich wolontariuszy. Jest opiekunką suczki Manti – oczywiście adoptowanej.

Kategorie: Hobby i Poradniki