Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023 z rewelacyjną frekwencją

Frekwencja była rewelacyjna, jeszcze większa niż w ubiegłym roku, i liczyła ponad 100 tys. czytelników – powiedział PAP Jacek Oryl, dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie oraz wiceprezes Fundacji Historia i Kultura, organizatora przedsięwzięcia. “Co nas cieszy, na Targi przyszło dużo młodzieży” – dodał.

W Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, które trwały od 25 do 28 maja, uczestniczyło blisko 500 wystawców i wielu twórców z Polski i 14 innych krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Chin i Tajwanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Włoch oraz Ukrainy – która była gościem honorowym tegorocznych targów.

Z publicznością, na scenach, spotkało się blisko 1000 autorek i autorów, tłumaczy, ilustratorów i innych osób związanych z branżą i światem kultury, w tym ponad 20 autorek i autorów z Ukrainy, która była gościem honorowym Targów.

Na trzech scenach i w siedmiu salach odbyło się blisko 270 spotkań, do tego ponad 500 spotkań na stoiskach wydawców – łącznie, w ciągu czterech targowych dni miało miejsce blisko 800 wydarzeń.

Zgodnie z szacunkami, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie w ciągu czterech dni odwiedziło ponad 100 000 osób.

W rozmowie z PAP, Jacek Oryl podkreślił, że tegoroczne Targi powierzchniowo były większe niż w ubiegłym roku. “Na zewnątrz była większa przestrzeń, ale także wewnątrz, gdzie wszystkie sale dolnego poziomu Pałacu Kultury i Nauki były zajęte. Również na górze, na poziomie II piętra Pałacu, były przepiękne wystawy plakatów twórców ukraińskich oraz ilustracji do książek autorstwa polskich twórców”.

Organizatorzy wydarzenia już dziś zapraszają na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie od 23 do 26 maja 2024 roku. Gościem Honorowym kolejnej edycji będą Włochy!

 

Kategorie: Targi krajowe