Kwietniowe TOP 10 Audioteki

Przegląd

W kwietniu największą popularnością cieszyły się premierowe superprodukcje Audioteki. Na pierwszym miejscu znalazła się pełna rozmachu adaptacja Ogniem i mieczem, Henryka Sienkiewicza, a tuż za nią uplasował się Langer – audioserial zabierający słuchaczy do świata najmroczniejszej powieści Remigiusza Mroza. PigOut i Chmielarz gadają o książkach na tyle ciekawie, że stali się najczęściej słuchanym podcastem kwietnia.

TOP 10 audiobooków

Najchętniej słuchanym audiobookiem kwietnia było Ogniem i mieczem. Znakomita obsada i muzyka, skomponowana na potrzeby produkcji przez zespół Percival Schuttenbach sprawiły, że ponad 20-godzinna adaptacja z miejsca zdobyła serca słuchaczy. W głównych rolach można usłyszeć: Antoniego Pawlickiego (Jan Skrzetuski), Michalinę Łabacz (Helena Kurcewiczówna), Michała Żurawskiego (Bohun) i Andrzeja Grabowskiego (Zagłoba).

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się audioserial Langer, Remigiusza Mroza. Tytułowym (anty)bohaterem jest psychopatyczny morderca, dobrze znany wszystkim fanom Chyłki. W pełnej mroku historii słuchacze mogą spojrzeć na świat oczami Langera i poznać genezę narodzin jednej z najbrutalniejszych postaci współczesnej literatury. W roli głównej – Mateusz Damięcki, a towarzyszą mu: Aleksandra Adamska (Nina Pokora), Karolina Gorczyca (Karolina Siarkowska), Piotr Stramowski (Olgierd Paderborn) oraz Andrzej Grabowski (Langer Senior).

Kwietniowe podium audiobooków zamyka Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem, Jacka Bartosiaka. To wnikliwa analiza kultury strategicznej Polski w obliczu nadchodzących wojen oraz transformacji ładu światowego. Audiobook skłania do refleksji oraz stawia dużo pytań, na które słuchacze mogą spróbować znaleźć własne odpowiedzi.

– Kwiecień należał do dwóch superprodukcji Audioteki – „Ogniem i mieczem” oraz „Langera”. Jednak koronacja Karola III sprawiła, że autobiografia księcia Harry’ego również zyskała na popularności – komentuje Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist w Audiotece.

1. „Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka
2. „Langer. Odcinek 1”, Remigiusz Mróz, wydawca: Audioteka, Czwarta Strona
3. „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”, Jacek Bartosiak, Wydawnictwo Literackie
4. „Ten drugi”, Książę Harry, Marginesy
5. „Drelich. Nim braknie tchu”, Jakub Ćwiek, wydawca: Pulp Books
6. „Fantom”, Marcin Ciszewski, wydawca: Audioteka
7. „Czerwona Królowa. Reina Roja”, Juan Gómez-Jurado, wydawca: Sine Qua Non
8. „Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy”, Jacek Piekara, wydawca: Audioteka
9. „Ludzie z mgły”, Izabela Janiszewska, wydawca: Czwarta Strona
10. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”, Natalia de Barbaro, wydawca: Agora

TOP 10 podcastów


Wśród podcastów największym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się produkcja Audioteki- PigOut i Chmielarz gadają o książkach. Kolejne odcinki rozmów autora bestsellerowych kryminałów oraz popularnego blogera przyciągają uwagę abstrakcyjnym poczuciem humoru oraz przenikliwym podejściem autorów do literatury i otaczającej nas rzeczywistości. Partnerem podcastu jest LubimyCzytac.pl.

Na drugim miejscu znalazło się Spokojnie, to tylko życie, Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej. Psycholożka i biolożka rozmawiają o kluczowych aspektach egzystencji, z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem.

Na trzecim miejscu utrzymała się Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Podcast prowadzony przez psychologów z Uniwersytetu SWPS, którzy w przystępny sposób opowiadają o ludzkiej psychice i wyjaśniają mechanizmy jej działania, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników Audioteki już od kilku miesięcy.

1. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka
2. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka
3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS
4. „Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Pismo. Magazyn Opinii
5. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny
6. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka
7. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka
8. „Zawód: reporter. Historie nie tylko z linii frontu”, wydawca: Audioteka
9. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski
10. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz

 

Kategorie: Bestsellery
Tagi: audioteka