Płezent. Carkiem niekotrzebna rzecz

Przegląd

Do księgarń trafiła w tym tygodniu nowa książka dla dzieci Wydawnictwa BIS

Agnieszka Suchowierska „Płezent. Carkiem niekotrzebna rzecz”; ilustracje Ada Litarowicz; ISBN 978-83-7551-773-6; oprawa twarda; 8- stron; cena detaliczna 42,90 zł

 

Trójka rodzeństwa z planety Tiemia niespodziewanie otrzymuje prezent z Ziemi. Radość szybko zmienia się w rozczarowanie, bo młodzi Tiemianie nie wiedzą, czym jest otrzymany przedmiot i co można z nim zrobić. I pewnie zamknęliby go na zawsze w szufladzie, gdyby nie koleżanka z Ziemi, dzięki której dowiadują się, że w tym prezencie kryje się ich historia. Teraz będą czekać na kolejne prezenty od cioci Danusi, która ma na Ziemi małą księgarnię.

Uwaga! Książka napisana jest w języku Tiemian.

Ziemianie są dosyć podobni do nas, tylko nie umieją latać i są pokryci gładką skórą w dziwnym kolorze, a nie takim ładnym niebieskim futerkiem jak my. Na szczęście łatwo się z nimi porozumieć, bo ich język jest bardzo podobny do naszego, chociaż niektóre wyrazy są bardzo śmieszne. Na przykład na papustę mówią kapusta, na kidelec – widelec, na fomputer – komputer, na kufladę – szuflada, a na bęby – zęby.

 

Tagi: BIS