Dla wielbicieli książki tradycyjnej, ale i fanów nowych technologii – Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym

Wielkie święto książki i nowych mediów, wraz z kilkudziesięcioma wydarzeniami dodatkowymi: pokazami i warsztatami, odbędzie się w dniach 18-21 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie tak dużego wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe, media tradycyjne oraz internetowe – w wersji drukowanej, cyfrowej, on-line, audio i video. Targi mają też wyróżniać się innowacyjnym podejściem do budowania doświadczeń zwiedzających.

Jak mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów: „Planujemy wiele działań, które będą angażować praktycznie wszystkie zmysły odbiorcy. Sięgamy po nowe środki wyrazu, aby umożliwić niepowtarzalne doświadczenie książki w wyjątkowej przestrzeni największego stadionu w Polsce. Książkę chcemy pokazać w szerszym kontekście: kultury, sztuki oraz nowych technologii, aby rozszerzyć percepcję odwiedzających i pozostawić w nich niezatarte wrażenie, że jej forma wciąż się rozwija i zmienia się wraz z nimi”.

Jak będą wyglądać książki przyszłości? Prawdopodobnie będzie można je nie tylko czytać i oglądać, ale być może staną się też bramą do innych, wirtualnych rzeczywistości. Nowoczesne technologie już dziś oferują możliwość ożywienia ilustracji zawartych w publikacjach. AR czyli rozszerzona rzeczywistość wzbogaca książki o filmy i animacje, tworzące iluzję w czasie rzeczywistym na ekranie telefonu. Na majowych Targach będzie unikalna szansa, aby nabyć najnowsze pozycje książkowe, spotkać się z autorami ale również aby wielozmysłowo doświadczyć książki przyszłości za sprawą multimedialnego, artystycznego projekt książki pt. „Listy Minotaura do Zakażonych”, autorstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Odwiedzający Targi będą mieć do dyspozycji kilka stref tematycznych na 8 tys. m2. Każda z grup wiekowych znajdzie dedykowane jej atrakcje, w wybranych strefach: #mamatatadziecko #audio #lifestyle #booktok #gaming #spotkajautora. Gośćmi specjalnymi będą: Graham Masterton oraz Aleksander Kwaśniewski, który wraz z autorem wywiadu rzeki – Aleksandrem Kaczorowskim podpisze swoją książkę. Targi stanowią wspaniałą okazję, aby spotkać się z twórcami m.in. Katarzyną Bondą, Remigiuszem Mrozem, Mariuszem Szczygłem, Alekiem Rogozińskim, Katarzyną Miszczuk, Agatą Suchocką, czy Przemysławem Piotrowskim, jak również z podcasterami oraz booktokerami. Program obfituje w atrakcje zarówno dla dojrzałych czytelników o sprecyzowanych gustach; młodzieży szkolnej poszukującej nowych inspiracji książkowych; czy też tych najmłodszych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie książek, często wspólnie z rodzicami.

Księgarze i bibliotekarze mogą skorzystać z bezpłatnej rejestracji.

Do zobaczenia na Targach Książek i Mediów VIVELO!
18-21 maja, PGE Narodowy, Warszawa

 

Więcej informacji:

Facebook: Targi książki i mediów Vivelo
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088501223440

Instagram: @targi_vivelo
https://www.instagram.com/stories/targi_vivelo/3078825664489183777/

TikTok: @targi_vivelo
https://www.tiktok.com/@targi_vivelo

www.targivivelo.pl

Kategorie: Targi krajowe