Top20 Nielsen BookScan Polska. Tydzień siódmy 2023 roku

Top20 Nielsen BookScan Polska. Tydzień siódmy 2023 roku

Przegląd

 

W siódmym tygodniu 2023 roku (12-18 lutego) zestawienie top20 Nielsen BookScan otwierają dwa tomy ze Złotej Kolekcji Bajek „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Bambi” opowiedziane przez Małgorzatę Strzałkowską i wydane przez Hachette. To już kolejny tydzień, kiedy wyniki sprzedażowe tej kolekcji dowodzą, że świetnie sprawdza się tu dobór tytułów do kolekcji, wybór Małgorzaty Strzałkowskiej jako „narratorki & autorki”, wysoka jakość wydania oraz niska cena detaliczna 13.99 zł (czasem promocyjnie obniżana, a na miejscu jedenastym „101 dalmatyńczyków” z tej kolekcji w regularnej cenie). Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się nowość Kristin Hannah „Magiczna chwila” wydana przez Świat Książki.

Oczywiście, jak to w ostatnich tygodniach, nie mogło zabraknąć trzech tomów z serii „Rodzina Monet” Weroniki Marczak (You&YA). Miejsca czwartek, piąte oraz trzynaste to „Skarb”, „Królewna. Część 1″ i „Królewna. Część 2″.

Warto zauważyć „wysyp” tytułów dla dzieci. Po kilku tygodniach, kiedy niepodzielnie królowały książki w kategoriach Fiction oraz Young Adult, tym razem w zestawieniu top20 mamy też trzy tytuły z kultowej już serii „Kicia Kocia”, „Wierszyki 3-latka” oraz obrazkową „Śmieciarkę”.

Ponadto w zestawieniu mamy dwa tytuły z kategorii Non-fiction „Nadzwyczajny sukces” Bernardo Stamateasa (Bellona) na piątym oraz „Ten drugi” Księcia Harry’ego (Marginesy) na szóstym. Stawkę uzupełnia kilka mocnych tytułów z kategorii Fiction.

W panelu BookScan zmierzyliśmy w siódmym tygodniu 2023 roku sprzedaż 905 875 egzemplarzy książek o wartości 21 mln 208 tys. zł, średnia cena detaliczna książki wyniosła 23 zł i 41 groszy.

Na liście top20 książki są uporządkowane według liczby sprzedanych egzemplarzy.

Renek Mendruń

Nielsen BookScan Polska

Kategorie: Bestsellery