Nowy cykl Urszuli Gajdowskiej – DWOREK NAD BIEBRZĄ

Przegląd

22 marca nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukaże się pierwszy tom nowego historyczno-obyczajowego trzytomowego cyklu Urszuli Gajdowskiej
„Dworek nad Biebrzą” – „Zaginione klejnoty”.

Jesień 1823 roku. Izabela Wieczorek, podopieczna wicehrabiego Giełczyńskiego, właściciela dworu nad Biebrzą, pragnie wyjść za mąż. Choć na arystokratycznych balach i rautach wyróżnia się urodą, budzi zgorszenie nieprzystojnym zachowaniem. Na dodatek wszyscy konkurenci do ręki niesfornej awanturnicy przepadają bez wieści. W tajemniczych okolicznościach ginie też cenny rodowy klejnot pewnego szlachcica…

Czy przystojny baron Klemens Krzyżewski odkryje tajemnicę znikającej biżuterii? Czy wuj panny Izabeli jest rzeczywiście tylko zrzędliwym staruszkiem? Którego z adoratorów wybierze młoda dama?

Flirty, romanse i namiętności w XIX-wiecznym sztafażu. Wyzwolone kobiety, niebezpieczne przygody, sekretne śledztwa i alchemiczne eksperymenty.

„Zaginione klejnoty” to pierwszym tom nowego cyklu „Dworek nad Biebrzą” Urszuli Gajdowskiej, autorki sagi „W dolinie Narwi”. Jeszcze w tym roku ukażą się: „Przeklęty posag”  i „testament dziadka”.

 

Urszula Gajdowska pochodzi z malutkiej wsi Rusaki niedaleko miasteczka Mońki, ale od 15 roku życia mieszka w Białymstoku. Debiutowała w 2019 r.

Urszula Gajdowska i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania książki „Zaginione klejnoty” z cyklu „Dworek nad Biebrzą” Powieść będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych i internetowych 22 marca 2023 r.

 

 

Kategorie: Literatura