Zygmunt Miłoszewski powraca z książką dla dzieci!

Przegląd

Zygmunt Miłoszewski,
literacki mistrz sensacji,
powraca z książką dla dzieci!


“Hydropolis”
Uciekaj

Wydawnictwo
W.A.B

Premiera: 9 listopada 2022r.

MIESZKAŃCY KOLONII SĄ
WOLNI, O ILE NIE NARUSZA
TO UNIWERSALNYCH ZASAD
BEZPIECZEŃSTWA.

UNIWERSALNA ZASADA BEZPIECZEŃSTWA NR 1

Zanurz się w podwodnej zagadce Hydropolis i przeżyj przygodę, której nigdy nie zapomnisz. Pierwszy tom trylogii Hydropolis – „Uciekaj” to nie tylko pełna zwrotów akcji historia, która wciągnie młodych czytelników już od pierwszej strony. To opowieść o drodze do wolność i walce o prawo do buntu.

Poznajcie Leonarda, zwanego przez wszystkich Elkiem, jedenastoletniego mieszkańca Drugiej Kolonii Podwodnej. Świat Elka jest miejscem pełnym nakazów i zakazów, które ograniczają mieszkańców, ale jednocześnie zapewniają im potrzebne, a wręcz konieczne, poczucie bezpieczeństwa. Codzienne życie bohatera, z pozoru nie tak różne od tego naszego – na powierzchni, toczy się jednak pod dyktando Uniwersalnych Zasad Bezpieczeństwa i wszechmocnych Inżynierów. Wszyscy muszą przestrzegać określonych reguł – w przeciwnym razie zginą.

Dlaczego więc pewnego dnia Elek otrzymuje wiadomość o tym, że musi uciekać? Czy kolonii – lub jemu samemu – grozi niebezpieczeństwo? Czyje zapewnienia okażą się prawdziwe? Czy chłopiec podejmie ryzyko, by dowiedzieć się, czy istnieje alternatywna, być może lepsza, rzeczywistość?

Pełna humoru, fantastycznych światów i nieprzewidzianych wydarzeń historia nie pozwoli ci się oderwać już od pierwszej strony!

Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-12,
ale sprawdzi się zarówno dla trochę starszych jak i młodszych czytelniczek i czytelników.

Zadziorna, wizjonerska, futurystyczna, choć ze szczyptą retro – taka jest nowa opowieść Zygmunta Miłoszewskiego.

Tej jesieni zabierz swoją rodzinę do niezwykłego świata Hydropolis!

Zygmunt Miłoszewski – laureat wielu nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków, ekranizowany. Międzynarodową sławę przyniosła mu trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim (Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew).

Autor książek przygodowych Bezcenny i Kwestia ceny oraz powieści Jak zawsze – komedii romantycznej, dziejącej się w alternatywnej historii Polski.

Hydropolis to prezent dla nastoletniego syna – ukazuje się piętnaście lat po premierze Gór Żmijowych, fantastycznej baśni napisanej dla dorosłej dziś córki.

Żeglarz, mieszka w Warszawie lub na pełnomorskim jachcie.

 

Książka jest już dostępna w przedsprzedaży empik.com

Premierze książki towarzyszy słuchowisko, które zadebiutuje 9 listopada w aplikacji Empik Go. W roli głównej pojawi się Marcin Hycnar.

To wyjątkowy projekt wzbogacony o muzykę skomponowaną przez pianistę i kompozytora Daniela Grupę.

Tagi: WAB