„Srebrne wrzeciono” Ewy Sobieniewskiej – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma „Srebrne wrzeciono” Ewy Sobieniewskiej wydane nakładem wydawnictwa LIRA, porywająca opowieść o kobietach, które miały odwagę walczyć o swoje szczęście i o prawo do decydowania o sobie.

Piękna Litwinka Vaiva, będąca obiektem pożądania mężczyzn i tym samym nienawiści kobiet, zostaje oskarżona o czary. Jest rok 1641 i dla wiedźm nie ma miejsca w społeczeństwie. Aby ocalić życie, dziewczyna podejmuje decyzję, która uruchamia lawinę wydarzeń.

Ponad dwieście lat później los młodej Wiktorii, córki powstańca listopadowego, niespodziewanie splata się z losem litewskiej czarownicy. Nie godząc się na małżeństwo z niechcianym adoratorem, Wiktoria decyduje się na ucieczkę i w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafia do majątku, gdzie imię Vaivy nadal budzi strach. Czy rzeczywiście była ona niebezpieczną wiedźmą? A może demoniczną kochanką magnata?

To porywająca opowieść o miłości szczerej i pięknej, jak również obsesyjnej i niszczącej, i o tęsknocie za ukochanym miejscem na ziemi.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 464 strony, cena okładkowa: 46,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira