Spotkanie mistrzów, czyli „Ubongo Duo”!

Przegląd

„Ubongo” – gra sygnowana nazwiskiem genialnego informatyka, Grzegorza Rejchtmana – to jedna z popularniejszych gier świata. Swój spektakularny sukces zawdzięcza prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek. W Polsce gra również ma rzesze fanów, dlatego wydawnictwo Egmont regularnie poszerza ofertę „Ubongo” o kolejne wersje, które choć na pozór są do siebie podobne, to dostarczają zupełnie nowej rozrywki graczom w różnym wieku. 12 października br. miała premierę kolejna gra z cyklu – „Ubongo Duo”, czyli specjalna wersja gry przeznaczona dla dwóch osób. Tego samego dnia ukazał się również dodatek do podstawowej gry „Ubongo”, który pozwala na rozszerzenie rozgrywki do sześciu osób.

„Ubongo” to gra rodzinno-imprezowa polegająca na układaniu kolorowych kafelków tak, by zapełnić pola widoczne na planszetce. W zabawie istotny jest czas, jednak nawet wolniejsi gracze mają szansę na ukończenie zadania. Gra ma niewiele zasad, a wszystkie są proste i zrozumiałe, co czyni ją idealną propozycją nie tylko dla doświadczonych, ale też dla początkujących graczy. Wygrywanie i zdobywanie punktów w „Ubongo” jest czymś pobocznym, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jaką jest układanie wzoru.

Gra „Ubongo Duo” to specjalna wersja tej kultowej gry przeznaczona dla dwóch graczy. Zawiera klocki o bardziej skomplikowanych kształtach i aż 360 nowych zadań. Obaj gracze rozwiązują tę samą łamigłówkę. Wygrywa ten, kto pierwszy zakryje pola swoimi kafelkami. Gra ma dwa poziomy trudności, które umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Duo” to szybka i łatwa do opanowania gra-łamigłówka, która jednak może stanowić niemałe wyzwanie. Dwuosobowe pojedynki mogą być udanym pomysłem na wspólne spędzenie wieczoru, ale oczywiście osoby, które nie mają predyspozycji do przestrzenno-logicznych zabaw nie będą się zbyt dobrze bawić, chociaż jest też szansa, że złapią bakcyla i zechcą się odegrać. „Ubongo” jest już bestsellerem, nic więc dziwnego, że wciąż dostajemy nowe edycje i modyfikacje. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji wypróbować tej gry, wariant dwuosobowy będzie do tego świetną okazją.
Piotr Pocztarek, moviesroom.pl

„Ubongo Duo” rozgrzeje Twoje szare komórki do czerwoności. Ukończenie każdej planszy przy użyciu wszystkich dwudziestu zestawów klocków jest nie lada wyzwaniem. Do tego dochodzi presja czasu. Dość często zdarzało się, że musieliśmy poświęcić na jedno zadanie nawet kilkanaście minut. „Ubongo Duo” zapewni Ci zabawę na długi godziny, a co ważne, dzięki ogromnej liczbie konfiguracji, ma potężne replayability. Nie da się bowiem zapamiętać każdego dostępnego zestawu dopisanego do poszczególnych plansz.
Adam Ginel, ustatkowanygracz.pl

W zasadzie każdy fan serii, który grywa w pozostałe odsłony w dwie osoby będzie zadowolony z „Ubongo Duo”. My się bawiliśmy świetnie i jeszcze nie raz będziemy się pojedynkować na układanie kolorowych klocków. Ta odsłona jest też całkiem dobrym tytułem do pierwszego kontaktu z marką. Szczególnie dla graczy, którzy grywają głównie w parach.
Jakub Kruczek, amatorplanszowek.pl

Gra przeznaczone jest dla 1-2 graczy powyżej 8 roku życia. Rozgrywka trwa ok 30 minut, a cena gry to 79,99 złotych. Elementy gry to dwustronna plansza punktacji, 2 pionki, 42 kafelki, 18 plansz zadań, kostka dwudziestościenna. Grę można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

Gratką dla fanów „Ubongo”, którzy lubią rozgrywki w większym gronie, jest dodatek do podstawowej wersji gry. To rozszerzenie, które pozwala zaprosić do rozgrywek dodatkowe dwie osoby. Dodatek zawiera też aż 216 nowych zadań, które urozmaicą rywalizację oraz dodatkowe klejnoty sprawiające, że zwycięstwo stanie się jeszcze bardziej opłacalne.

Pozostałe gry z serii „Ubongo”:

„Ubongo”
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

„Ubongo 3D”
Tak jak w pierwowzorze, gracze jak najszybciej starają rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Junior 3D”
Doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych! Ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy.  Przestrzenne klocki pozwalają na fantastyczną zabawę w trzech wymiarach, a łamigłówki posiadają aż 4 poziomy trudności, co pozwala dostosować grę do umiejętności poszczególnych graczy.

„Ubongo Lines”
Prosta linia do wygranej! Tym razem wszyscy gracze będą starali się rywalizować, budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków. Po 9 rudach gracze sumują punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Cztery poziomy trudności umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy

„Ubongo Extreme”
W „Ubongo Extreme” tak, jak w pierwowzorze, gracze starają się
jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa
poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy. Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej
rozwiąże swoje zadanie?

„Ubongo Trigo”
Każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach,
które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach
zadań. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z kafelkami, aby zapełnić dwa pola na karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.

„Ubongo – gra karciana. Gra do plecaka”
Karciana wersja przebojowej gry. Każdy gracz otrzymuje 9 kart z różnymi kształtami. Gracze jednocześnie i jak najszybciej wykładają
karty na stół, dopasowując pokazane na nich kształty. Kto najszybciej ułoży swoją łamigłówkę, woła „Ubongo”! i zdobywa punkty. Gra mieści się w małym pudełku – idealnie do wzięcia na wyjazd, spotkanie ze znajomymi, czy do szkoły.

 

 

Tagi: Egmont