Premiera powieści „Cały ten błękit” Laury Ulonati

Przegląd

Przepiękna powieść o pełnej emocji trudnej relacji matki i córki właśnie ukazuje się w serii Collection Nouvelle

Ariane, archeolog z muzeum w Nicei, towarzyszy starzejącej się matce i widzi objawy postępującej demencji. Zdaje sobie sprawę, jak mało czasu zostało na zrozumienie tej najbliższej, a zarazem tak obcej kobiety. Co zostawiła w rodzinnym Montebello? Jaką tajemnicę skrywają rubinowe kolczyki?

W „Całym tym błękicie” Laura Ulonati przedstawia trudną relację matki i córki, a zarazem kreśli wyrazisty portret włoskich imigrantów, którzy w poszukiwaniu lepszego losu osiedlali się we Francji w latach sześćdziesiątych XX wieku. Z uważnością archeologa odsłania kolejne warstwy, próbując dotrzeć do źródeł tożsamości zbiorowej i indywidualnej.

Przekład i ilustracje Alicji Rosé odkrywają poetycką urodę tekstu: barwy, melodie, odcienie uczuć, obrazy pamięci.

O autorce

Laura Ulonati © DR

 

 

 

 

 

Laura Ulonati – urodzona w 1982 roku francuska pisarka włoskiego pochodzenia. Dorastała w Nicei, gdzie w latach osiemdziesiątych przeprowadzili się z Włoch jej rodzice, ukończyła studia z zakresu historii i geografii. Jej debiutancka powieść „Une histoire italienne” została wyróżniona przez Akademię Francuską w 2020 roku nagrodą Prix Henri de Régnier.

 

O serii

W serii Collection Nouvelle ukazują się interesujące utwory najnowszej literatury francuskojęzycznej w znakomitych przekładach. Książki reprezentują różne odmiany powieści (od klasycznego kryminału przez thriller historyczny, powieść psychologiczną, biograficzną i feministyczną, po powieść-groteskę i powieść z wątkiem eko). Zdobyły prestiżowe nagrody literackie (Prix Goncourt, Prix Goncourt des lycéens, Prix Femina, Prix Renaudot, Prix Landerneau) lub kandydują do tych nagród i zyskały zainteresowanie szerokiej publiczności w wielu krajach. Wśród autorów są pisarze znani polskim czytelnikom, jak i dotąd niewydawani: Antoine Laurain, Amélie Nothomb, Bernadette Pécassou, Thomas B. Reverdy, Pierre Lemaitre, Karine Tuil, Sylvain Prudhomme, Victor Jestin, Laura Ulonati. W 2022 roku w serii ukaże się 7 tytułów.
Patronat medialny:

 

 

Książkę „Cały ten błękit” Laury Ulonati można zamówić tu:
https://wydawnictwonowe.pl/produkt/dans-tout-le-bleu/

 

Informacje szczegółowe: ISBN 978-83-67029-79-7, stron: 140, format: 145 x 220 mm, oprawa broszurowa ze skrzydełkami

W sprzedaży także e-book w formatach EPUB, MOBI, PDF.

Kategorie: Literatura
Tagi: NOWE, Nowela