„Idefiks i Nieugięci” – całkiem nowa seria ze świata Asteriksa

Przegląd


Po raz pierwszy Idefiks ma własny komiks!

Jest rok 52 przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja zajęta jest przez Rzymian… Cała? Nie! Grupka nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa wciąż stawia opór najeźdźcy i uprzykrza życie generałowi Labienusowi oraz sforze psów, usiłującym zromanizować Lutecję…

„Idefiks i Nieugięci” to całkiem nowa seria ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym stworzona przez genialnych René Goscinny’ego i Alberta Uderzo w 1959 roku seria komiksów o dwóch dzielnych Galach odniosła taki sukces.

 

 

Idefiks i Nieugięci – W tej dzielnicy żadnej łaciny! Tom 1
Scenariusz: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin
Rysunki: Philippe Fenech, Jean Bastide
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 68 stron
Format: 216×216
Cena: 27,99
ISBN: 978-83-281-5528-2
Język oryginału: francuski
Seria: Idefiks i Nieugięci
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!
Komiks „Idefiks i Nieugięci” tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.

Album został narysowany przez Jeana Bastide’a („Ptyś i Bill”) i Philippe’a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon. Pierwszy album zawiera trzy historie z niespodziewanymi gośćmi, dobrze już znanymi fanom Asteriksa: „Piłeczka Loftki”, „Fluctuat N-Iczk! Mergitur!” oraz „Labienusie, nie dopadniesz mnie!”.