„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam ukaże się w Ukrainie

Przegląd


Wydawnictwo W.A.B. z radością informuje, że prawa do wydania „Małej Księżniczki” Karoliny Lewestam zostały sprzedane ukraińskiemu wydawnictwu ASSA. Możliwe, że ta absolutnie wyjątkowa poetycka baśń dla dzieci i dorosłych ukaże się w ukraińskim przekładzie jeszcze w tym roku.

Karolina Lewestam, filozofka i dziennikarka, zadecydowała, że swoje honorarium ze sprzedaży praw przekaże na cele charytatywne, a dokładniej na rzecz ukraińskiej organizacji Marsh Zhinok, prowadzącej schroniska dla kobiet, które straciły domy, oraz dostarczającej im pomocy medycznej i prawnej.

Tak bardzo się cieszę, że „Mała Księżniczka” trafi do ukraińskich czytelników i czytelniczek. Tak ogromnie mi smutno, że dzieje się to w czasie ohydnej, bestialskiej napaści na ten kraj. Pieniądze ze sprzedaży postanowiłam przeznaczyć na Marsh Zhinok, organizację wspierają kobiety poszkodowane przez wojnę. Bo literatura dodaje skrzydeł tylko wtedy, gdy ma się nad głową spokojny dach. Oby każdej z tych kobiet dane było kiedyś zostać Wielką Królową – komentuje Karolina Lewestam.

Wydawnictwo W.A.B. wesprze autorkę, również przekazując swoją gażę ze sprzedaży praw na rzecz Marsh Zhinok.

Lektura „Małej Księżniczki” połączyła rodziców i dzieci, a zwłaszcza mamy i córki, które – każda na swój sposób – odnajdywały w niej ważne dla siebie przesłanie – poleca Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza Grupy Wydawniczej Foksal.

Cieszy mnie, że w trudnych czasach możemy podzielić się książką o przyjaźni, szczęściu i zrozumieniu nie tylko z polskimi, ale też z ukraińskimi czytelniczkami i czytelnikami. Wierzę, że jest to książka na nasze czasy, nie tylko dla dziewczynek – dodaje Marta Górska, Rights Sales Manager w Grupie Wydawniczej Foksal.

Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku, którego właścicielem jest Empik S.A.. W portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także nowe brandy: Fox Games, Lipstick Books i Uroboros.

Wydawnictwo ASSA od 2009 roku publikuje w Ukrainie literaturę edukacyjną oraz beletrystyczną dla dzieci i młodzieży, przywiązując dużą wagę do doboru autorów, wysokiej jakości wydań i treści oraz popularyzacji czytelnictwa. Aktywnie uzupełniany katalog Wydawnictwa ASSA zawiera w tym momencie ponad 230 tytułów.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Grupa Foksal, WAB