Grzegorz Gajek, Bolko

Przegląd

Drodzy Czytelnicy, Drogie Czytelniczki,
prezentujemy Wam powieść na wskroś słowiańską, przeplatającą historię i świat wykreowany przez Gajka.

Starzy bogowie. Zmieniający się świat. Słowiańskie plemiona. Krew. A wśród tego wszystkiego Bolko powracający do domu. Sięgnij po swoje słowiańskie korzenie i zapoznaj się z nową powieścią Grzegorza Gajka, która ukaże się w księgarniach już (data wydania) w całej Polsce!

Bolko to kunsztowne dzieło, którym zadowoli się każdy miłośnik dobrej literatury. Grzegorz Gajek maluje słowami żywy obraz plemion słowiańskich, serwując czytelnikowi świetną przygodę i prawdziwych bohaterów z krwi i kości. To nie tylko doskonała rozrywka, ale również intelektualna uczta dla entuzjastów dawnej historii i kultury słowiańskiej.

Świat się zmienia. Trwa wiek żelaza i krwi

Słowiańskie ziemie opanował szczęk broni i chrzęst końskich kopyt. Starzy bogowie powoli odchodzą w niepamięć, ale jeszcze walczą. Na Połabiu plemiona Wieletów wzniecają powstanie, aby wyrwać się spod wpływu Cesarstwa, podczas gdy panowie Rzeszy szarpią się ze sobą o wpływy.
A pośród całej tej zawieruchy pewien chłopiec wraca do domu z dalekiej Północy, aby się ożenić i zostać kniaziem, aby się nauczyć, co to miłość i okrucieństwo, co to polityka i wojna. Jego imię brzmi Bolko Mieszkowic. Ojciec i siostra nazywają go Chrobrym…

Grzegorz Gajek jest autorem horrorów i książek opartych na motywach słowiańskich. Jego powieść – Piast, wydana w 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN, zawładnęła sercami miłośników książki historycznej. Kiedy nie pisze, zajmuje się czytaniem (wszystkiego, co mu wpadnie w ręce), a także tłumaczeniem, m.in. reportaży i opowiadań dla „Nowej Fantastyki”

Kategorie: Literatura
Tagi: SQN