Kryminalny Konkurs Literacki – zostań autorem i wygraj wyjątkowe nagrody!

Opowiadania konkursowe o długości nieprzekraczającej 40 000 znaków przesyłać można na adres konkurs@books4ya.pl do 15 sierpnia 2022 roku. Tekst przesłany na konkurs nie może być wcześniej publikowany.

10 najciekawszych i prezentujących największe walory literackie opowiadań, które zostaną nagrodzone, wyłoni jury w składzie: Agnieszka Płoszaj (autorka kryminałów), Olga Kowalska (Wielki Buk), Monika Kasztelan (Legimi) oraz Zofia Satkowska (Wydawnictwo Books4YA).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2022.

Dla wszystkich laureatów konkursu przygotowano nagrody rzeczowe. Laureaci miejsc 1.–3. otrzymają czytnik ebooków PocketBook, roczny abonament na ebooki i audiobooki bez limitu w Legimi oraz drewnianą bransoletkę Books4YA dla miłośników książek. Roczny abonament na ebooki i audiobooki w Legimi czeka też na autorów, których opowiadania zajmą miejsca 4.–10.

Wszystkie nagrodzone teksty zostaną ponadto wydane przez Wydawnictwo Books4YA w formie ebooka. Publikacja ta będzie możliwa do nabycia w księgarniach internetowych, a dochód z niej zostanie przekazany Fundacji Powszechnego Czytania na dalsze działania wspierające wzrost czytelnictwa w Polsce.
„Zależy nam, by zachęcić młodych nie tylko do czytania, lecz także do próbowania własnych sił w pisaniu! Jednocześnie nie zapominamy o organizacjach, które bardzo aktywnie wspierają czytelnictwo, dlatego zdecydowaliśmy, że całkowity dochód przekażemy na cele charytatywne” – podkreślają organizatorzy konkursu.

Do wzięcia udziału w Kryminalnym Konkursie Literackim zapraszają Wydawnictwo Books4YA wraz z Legimi S.A. oraz serwisem Lubimyczytać.pl

Masz pomysł na własny kryminał? Podejmij wyzwanie, weź udział w konkursie i zostań jednym z autorów Books4YA!

 

 

Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora https://www.zielonasowa.pl/KKL

 

Kategorie: Wydarzenia