Kanji. Kurs skutecznego zapamiętywania znaków japońskich

Przegląd

Książka jest skierowana zarówno do osób początkujących, jak i do tych, które chcą uporządkować nabytą już wiedzę. Mogą korzystać z niej uczący się z różnych grup wiekowych, poznający język japoński samodzielnie lub na kursach, a także studenci języka japońskiego. Zastosowana metoda wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii nauczania, uwzględnia mechanizmy funkcjonowania ludzkiej pamięci i wykorzystuje mnemotechniki. Zapamiętywanie znaków japońskich odbywa się w dużej mierze za pomocą przypisanych do nich słów kluczy. Kurs uczy nie tylko, jak skutecznie zapamiętać, ale także, jak uniknąć interferencji, czyli mylenia podobnych do siebie znaków.

Kurs obejmuje naukę 2200 znaków japońskich, w tym wszystkich znaków z listy znaków powszechnego użytku, utworzonej przez japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii, włącznie z nowymi znakami dodanymi w roku 2010.

Autorem metody jest James W. Heisig, polską adaptację opracował Marcin Sudara.

Książka do nabycia na stronie:
https://nowela.pl/pismo-kanji-tom-i?search_query=kanj&results=2

Informacje szczegółowe: 978-83-62008-35-3, stron 503, format 150 x 220 mm, oprawa miękka.

W ofercie dostępny jest również dwutomowy samouczek do nauki języka japońskiego z serii ŁATWO I PRZYJEMNIE, umożliwiający naukę języka japońskiego od podstaw do poziomu B2:
https://nowela.pl/jezyk-japonski-latwo-i-przyjemnie-ksiazka-tom-1-zawartosc-online
https://nowela.pl/jezyk-japonski-latwo-i-przyjemnie-ksiazka-tom-2-zawartosc-online

Kategorie: Edukacja
Tagi: Nowela