Festiwal Fantastyki Opolcon 2022

Festiwal Fantastyki Opolcon 2022

Przegląd

W dniach 16-18 września odbędzie się kolejna edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon.

Opolcon to opolski darmowy konwent fantastyczny organizowany przez Stowarzyszenie OKF Fenix, Zespół Szkół Elektrycznych i Zespół Szkol Ekonomicznych, który odbywa się od 9 lat, zazwyczaj na jesień. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta Opole. Między innymi dzięki temu, co roku uczestnicy korzystają z przeróżnych atrakcji, których liczba stale wzrasta. Na wydarzeniu organizowany jest Konkurs Cosplay, w którym może wziąć udział każda zgłoszona wcześniej osoba i zaprezentować się przed publicznością oraz pozostałymi kandydatami. Na uczestników czeka wiele godzin prelekcji, których tematyka zahacza o przeróżne uniwersa i motywy. Co roku zapraszani są wyjątkowi goście, z którymi organizowane są spotkania autorskie mające na celu przybliżenie fanom danych osób, ich twórczości, a także możliwość rozmowy lub wspólnego zdjęcia.

Na terenie obiektu znajduje się również Games room, wypełniony po brzegi grami planszowymi, z których bez przerwy można korzystać, a także Szkołę RPG oraz LARPy wszelkiego rodzaju. Organizowany jest również turniej League of Legends oraz Hearthstone, w którym można wygrać wartościowe nagrody i zmierzyć się z godnymi przeciwnikami. Na kilku piętrach znajdują się wystawcy, oferujący przeróżne fantastyczne przedmioty – od breloczków i przypinek, przez kubki i ręcznie robione mydła, aż po poduszki i koszulki. Gadżety nigdy nie są monotematyczne, wystawcy zawsze mają do zaoferowania szeroką gamę produktów i marek.

Każdy jest w stanie znaleźć u nas coś dla siebie. Konwent przyciąga fanów fantastyki wszelkiej maści, wszyscy są tu mile widziani. Część z atrakcjami za dnia odbywa się w ZS Elektrycznych, a znajdujący się obok ZS Ekonomicznych kryje w sobie Sleep Roomy, w których można zostawić swoje rzeczy i przenocować, gdy zajdzie potrzeba. Na terenie całego konwentu panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każdy jest w stanie spokojnie się odnaleźć. Jeśli jednak pojawią się trudności, wolontariusze lub organizatorzy zawsze wyciągną pomocną dłoń.

Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku i przyciągnęła ok. 550 uczestników, a zeszłoroczna, ósma (po roku przerwy) ponad 1600! Z roku na rok zwiększa się także liczba gości, wystawców, godzin prelekcyjnych, organizatorów oraz wolontariuszy. Każdy może dołączyć do ekipy tworzącej konwent, wystarczy tylko mieć odpowiednią dawkę chęci i zapał, a także umiejętność pracy w grupie. Konwent przywita wszystkich otwartymi ramionami.

Po raz dziewiąty już spotkamy się, aby razem „rozpalić płomień wyobraźni”. Znowu nie listopad, a wrzesień będzie miesiącem naszego wydarzenia. (…)
Jak zawsze możecie liczyć na prelekcje, spotkania autorskie, konkursy, turnieje, pokazy, sesje RPG, LARPy, planszówki oraz wiele więcej w niepowtarzalnej atmosferze.

Organizatorem konwentu jest Opolski Klub Fantastyki „Fenix”.

szczegółowe informacje tutaj.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Opolcon