Wkrótce poznamy nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na konferencję prasową, podczas której ogłoszone zostaną tytuły książek poetyckich wydanych w języku polskim nominowanych do Nagrody za rok 2021 oraz laureaci Nagrody za tom tłumaczony wydany w latach 2018 – 2021.

W konferencji udział wezmą: Robert Piaskowski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury), Magdalena Doksa-Tverberg (Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego), Natalia Wiercińska (ERGO Hestia, Partner Strategiczny), Marta Wyka i Xavier Farré (Członkowie Kapituły Nagrody), Joanna Bociąg (Sekretarz Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej i Sekretarz Nagrody), Michał Rusinek (Prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej).

Konferencja odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 10:00 w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20 w Krakowie). Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w konferencji uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia.

Wydarzenie będzie również transmitowane w mediach społecznościowych – na profilach facebookowych @Nagroda im. Wisławy Szymborskiej, @Wisława Szymborska oraz @Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Nagroda za dwa zwycięskie tomy zostanie wręczona 9 lipca 2022 roku, podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Teatrze Starym w Krakowie.

 

Kategorie: Nagrody