Nabór do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 2021

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 2021. Propozycje można przesyłać do 5 września 2022 r. Laureatów poznamy w październiku.

Kandydatów mogą zgłaszać: instytucje i stowarzyszenia, które zajmują się literaturą i kulturą kaszubską, badacze literatury kaszubskiej, wydawnictwa, media, wyższe uczelnie humanistyczne, biblioteki i członkowie kapituły.

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy przesyłać do 5 września pocztą na adres: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo, e-mailowo: sekretariat@muzeum.wejherowo.pl.

Kaszubska Nagroda Literacka przyznawana jest za szczególne dokonania literackie w języku kaszubskim, w tym także za tłumaczenie na język kaszubski zrealizowane w roku poprzedzającym jej wręczenie lub za całokształt pracy literackiej w tym języku.

Nagroda wręczana jest w IV kwartale każdego roku podczas uroczystej gali, wspólnie z Pomorską nagroda Literacką „Wiatr od morza”.

 

 

Kategorie: Nagrody