Metoda GRIP – Premiera

Przegląd

Już 18 maja nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się w Polsce książka holenderskiego młodego biznesmena, który na bazie własnych doświadczeń w sturtupach, zrewolucjonizował podejście do zarządzania czasem i pracą.

W ciągu roku Rick Pastoor z 25-letniego inżyniera stał się liderem 30 osobowego zespołu w Blendle, startupie dziennikarskim wspieranym przez „New York Timesa”. Stało się jasne, że musi znaleźć nowy sposób na organizację swojej pracy. I to szybko. Zaczął eksperymentować. Zachował rozwiązania, które w jego przypadku się sprawdziły, odrzucił zaś te, które nie, a poczynionymi spostrzeżeniami dzielił się ze swoimi współpracownikami.

Tak oto powstała metoda GRIP zawierająca zbiór elastycznych narzędzi i wskazówek, które pomogły zespołowi wycisnąć z pracy to, co najlepsze. Książka ma strukturę wypróbuj i wybierz – w każdym rozdziale znajdziemy podpowiedzi, dzięki którym możemy od ręki zacząć wprowadzać w życie rozwiązania, które nam odpowiadają.

Tydzień dopiero się zaczął, a Ty już masz zaległości? Pod koniec kolejnego pracowitego dnia Twoja lista rzeczy do zrobienia jest dłuższa niż rano? Skrzynka odbiorcza pęka w szwach od wiadomości przesłanych przez ludzi, którzy ciągle czegoś od Ciebie chcą? W takich chwilach niezależnie od tego, jak ciężko pracujesz, wydaje Ci się, że stoisz w miejscu.

Ten sam problem dotyczył mnie. W ciągu roku ze zwykłego 25-letniego inżyniera stałem się liderem 30-osobowego zespołu w Blendle, dziennikarskim start-upie wspieranym przez „New York Timesa”. Stało się jasne, że muszę znaleźć nowy sposób na organizację swojej pracy. I to szybko. Zacząłem więc eksperymentować, a poczynionymi spostrzeżeniami dzieliłem się ze współpracownikami.

Tak oto powstała metoda GRIP, zawierająca zbiór elastycznych narzędzi i wskazówek, które pomogły mojemu zespołowi wycisnąć z pracy to, co najlepsze.

Teraz, dzięki niniejszej książce, także Ty możesz z niej skorzystać. Za sprawą struktury „wypróbuj i wybierz” w każdym rozdziale znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym możesz od ręki zacząć wprowadzać w życie rozwiązania, które Ci odpowiadają.

Ogarnij swoje sprawy i znajdź trochę wolnego czasu na rzeczy, które są dla Ciebie naprawdę ważne.

Metoda GRIP pomoże Ci:

• wykorzystać potencjał narzędzi, których codziennie używasz, takich jak kalendarz, lista rzeczy do zrobienia i e-maile,
• zmniejszyć wpływ czynników rozpraszających, abyś mógł się bardziej skupić na swoich priorytetach,
• znaleźć miejsce na dalekosiężne plany i rozwój.

GRIP zmieniła moją produktywność i sposób, w jaki zarządzam swoją pracą każdego dnia.
Stef van Grieken, Product Manager w X (Laboratorium Badawcze Google)

Każdą stronę wypełniają praktyczne spostrzeżenia i inteligentne rady, które sprawią, że zasiądziesz za sterami swojego życia.
Julie Zhuo, była wiceprezes ds. projektowania w Facebooku

To jedna z tych książek, które czytasz i których nie odkładasz na bok. Jasny przewodnik, do którego warto sięgać codziennie. Wdrażaj praktyczne sugestie Ricka i zacznij podejmować mądrzejsze decyzje – zarówno zawodowo, jak i w innych obszarach swojego życia.
Mark de Lange, założyciel i dyrektor generalny Ace & Tate

Metoda GRIP to książka, do której warto często sięgać: uwielbiam strukturę, którą wnosi do mojego tygodnia pracy. Strategiczne podejście Ricka jest niezwykle istotne dla każdego.
Taco Carlier, dyrektor generalny i współzałożyciel VanMoof

Jeżeli czujesz się zakładnikiem swojej listy rzeczy do zrobienia i rozpaczliwie próbujesz znaleźć czas na najistotniejsze sprawy, ta książka bardzo Ci w tym pomoże.
Daniel H. Pink

W czasach, gdy wszyscy mamy do czynienia z tak wieloma wymaganiami, oczekiwaniami i niepewnościami, metoda GRIP pomoże Ci odzyskać kontrolę nad Twoim tygodniem i życiem.
Tony Crabbe, psycholog biznesu

Metoda GRIP pomogła mi uzyskać kontrolę nad irytującymi zadaniami, takimi jak nadążanie za e-mailami i fakturami, oraz wytyczyć i zrealizować cele, które nadają mojemu życiu większe znaczenie.
Lois van Baarle (Loish), artysta cyfrowy

 

Rick Pastoor
Studiował informatykę i założył własną agencję oferującą oprogramowanie. Po jej sprzedaży w 2013 roku dołączył jako jeden z pierwszych pracowników do szybko rozwijającego się start-upu Blendle (wspieranego przez „The New York Timesa” i wydawnictwo Axel Springer). Początkowo pracował jako inżynier, ale w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy stanął na czele zespołu inżynieryjno-produktowego holenderskiej firmy.
Jako szef był odpowiedzialny za produkty wprowadzane przez Blendle i zarządzał dużym zespołem inżynierów i projektantów. Prowadzi bloga, w którym dzieli się pomysłami na temat pracy i zarządzania. W 2017 roku zaczął składać to wszystko w książkę, którą wydał sam w 2019 roku i która nie tylko z dnia na dzień stała się bestsellerem w Holandii, lecz także zrobiła furorę w Europie.

 

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: SQN