Duma, zbrodnia, miłość i… zemsta w XIV-wiecznej Anglii

Przegląd

 

Ponad rok pracy, 100 topowych polskich aktorów, oryginalna muzyka, a to wszystko, by przenieść słuchaczy w świat bestsellerowej sagi autorstwa Kena Folletta. W superprodukcji w reżyserii Szymona Kuśmidera w głównych rolach usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Aleksandrę Hamkało, Marcina Bosaka oraz niezastąpionego Krzysztofa Gosztyłę.

Po sukcesie superprodukcji opartej na kultowej powieści „Filary Ziemi” Audioteka oraz Wydawnictwo Albatros zapraszają miłośników wartkiej akcji, misternej intrygi i nieoczywistego zakończenia do kolejnej podróży w czasie do XIV-wiecznej Anglii.

“Świat bez końca” dostępny jest w aplikacji Audioteki już od dziś – 14.04.

 

 

 

 

PORYWAJĄCA EPICKA OPOWIEŚĆ O TYM, JAK HISTORIA DETERMINUJE LOSY LUDZI. BEZ ICH WIEDZY. I CZĘSTO WBREW ICH WOLI.

Anglia. XIV wiek. Losy poddanych króla Edwarda III kształtuje wiatr historii i wielka polityka. Kraj pustoszą wojny, epidemie i polowania na czarownice. Jednak największym zagrożeniem dla fundamentów świata wydaje się… rozwój nauki.
Akcja Świata bez końca toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Katedra i klasztor znów znajdują się w samym centrum sieci intryg, kłamstw, nienawiści, pychy i chciwości. W świecie, w którym tradycjonaliści, bojący się zmian jak ognia, toczą walkę ze zwolennikami szeroko rozumianego postępu, napięcie w mgnieniu oka osiąga temperaturę wrzenia. A jakby tego było mało, w XIV-wiecznej Europie żniwo zbiera czarna śmierć, która w każdej chwili może zapukać do drzwi…
Pierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice… Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: audioteka