Top25 Nielsen BookScan

Przegląd

Zestawienie obejmuje tydzień od 16 do 22 stycznia 2022

 

Na początku 2022 roku zjawisko goni zjawisko. Na pierwszym miejscu zaskakująca dla wielu obserwatorów pozycja “Atlas zbuntowany” w twardej oprawie, książka napisana przez zmarłą w 1982 roku Ayn Rand, od 9. tygodni w zestawieniu BookScan, na drugim debiut w postaci książkowej “Start a fire. Runda pierwsza” autorki używającej pseudonimu Herytiera, ale także Pizgacz, głośny transfer z Wattpada, spadek z pozycji pierwszej. Na trzecim “Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro, powoli będziemy obchodzić rocznicę wydania tej pozycji, tytuł roku 2021, nieustannie na szczytach list!

 

Panel BookScan prowadzony przez Nielsen BookData działa w kanale księgarskim w Polsce od lipca 2018 roku. Od listpada 2021 roku dane do Bookscan Polska pochodzą z ponad 700 punktów stacjonarnych: Bookszpan&Liber, Książnica Polska, Lagardere Travel, Między Kartkami, Świat Książki oraz z kanału online: allegro.pl, bee.pl, bookdepository.com, gandalf.com.pl, ksiazkomat.pl, taniaksiazka.pl, swiatksiazki.pl.

Model Bookscan jest ten sam w 11 krajach: informacje pochodzą z kas fiskalnych, dane od detalistów są zagregowane i podawane łącznie, badany jest krajowy popyt nabywcy indywidualnego (eksport książek i sprzedaż b2b do bibliotek, szkół etc. nie wchodzi do zestawień).

 

Kategorie: Bestsellery