Zmiany osobowe w strukturach Grupy Empik

Przegląd

Z początkiem stycznia 2022 roku Agnieszka Adaszewska-Rozenblicka oraz Edyta Kocemba- Górka objęły nowe stanowiska: Dyrektor ds. Wydawniczych oraz Dyrektor ds. Produkcji Audio. Nominacje związane są ze strategią wzmacniania zarządzania treściami cyfrowymi w spółce. Działy wydawniczy i produkcyjny Virtualo wspierają m.in. rozwój aplikacji Empik Go.

fot. Agnieszka Adaszewska-Rozenblicka , mat. pras.

Agnieszka Adaszewska-Rozenblicka na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwój contentu audio w aplikacji Empik Go oraz Virtualo, współpracę z wydawcami, autorami oraz agencjami literackimi w Polsce i na świecie. Poprzednio pełniła funkcję Menadżera ds. pozyskiwania treści. W Virtualo pracuje od 2020 roku. Wcześniej, przez lata związana z branżą gamingową, doświadczenia z cyfrowej dystrybucji gier i marketingu przeniosła na obszar treści audio, które rozwija we współpracy z wydawcami i autorami tworząc bestsellerowe audiobooki.

fot. Edyta Kocemba-Górka – mat.pras.

Kocemba-Górka od stycznia odpowiada za produkcję contentu audio w Virtualo na potrzeby aplikacji Empik Go oraz partnerów, a także zarządza zespołem realizatorów i lektorów oraz studiem nagraniowym. Awansowała ze stanowiska Menedżer ds. audio, w Virtualo pracuje od 2020 roku. Od kilkunastu lat jest związana ze światem dźwięku, wcześniej była producentką audycji publicystycznych w radiowej Trójce.

Dyrektor ds. Wydawniczych oraz Dyrektor ds. Produkcji Audio raportują do zasiadającego w zarządzie spółki Pawła Heby, odpowiedzialnego za całość działań contentowych Virtualo na potrzeby aplikacji Empik Go i rynku treści cyfrowych.

Działy wydawniczy oraz produkcyjny Virtualo mogą uznać rok 2021 za udany. Zrealizowano ponad 600 audiobooków oraz podcastów, co przełożyło się na ponad 5 tysięcy godzin nagrań in house oraz w studiach zewnętrznych. Platforma stawiała także na rozwój multiformatu, w ramach którego wprowadzono 40 tytułów w wersji audiobooka, ebooka i książki papierowej w druku na żądanie. W ubiegłym roku we współpracy z wydawcami powstały m.in.: audioseriale „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy) i „Stulecie Winnych. Początek” (Zwierciadło), superprodukcje „Mów mi Win” (Albatros), „Wiatr” i „Bezcenny” (W.A.B.), czy seria dla dzieci „Misia i jej mali pacjenci” (Zielona Sowa). W 2021 r. do grona współpracujących bezpośrednio autorów dołączyło ponad 40 nazwisk, m.in. Małgorzata Starosta, Katarzyna Michalak czy Mariusz Zielke. W tym roku do portfolio mają dołączyć kolejni autorzy i wydawcy oraz zostanie otwarte nowe studio nagraniowe.

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: EMPiK