Wydawnictwo Dwukropek obchodzi swoje 5 urodziny!

Przegląd

1 lutego obchodzimy nasze okrągłe 5 urodziny! Rozgościliśmy się już na dobre  na mapie najlepszych polskich wydawnictw! Dziękujemy, że jesteście z nami i obiecujemy, że nie zwolnimy tempa – będziemy nadal zaskakiwać naszych czytelników wydawniczymi perełkami 🙂

Skoro urodziny to i okazja do świętowania! A będzie się działo! Możecie wybierać, w jaki sposób chcecie z nami świętować. Przede wszystkim zachęcamy do dołączenia do URODZINOWEGO WYDARZENIA – bo to tam właśnie będziemy na bieżąco informować, co się dzieje. Nic Wam wtedy nie umknie.

Zapraszamy także do poznania naszych premierowych wydań:

 

PREMIERA  26 stycznia 2022

Komputer Sterna

Autora: Robert M. Rynkowski
Ilustracja: Agata Szargot

Kategoria:  Literatura dla dzieci i młodzieży/ Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Kontynuacja powieści “Szczęśliwy zegar z Freiburga”. Kasia, Karol i Jolaka jadą do Warszawy, by wziąć udział w Szalonych Dniach Muzyki. Tam poznają Baśkę, genialną pianistkę i laureatkę zawodów informatycznych. Z kolei brat Baśki Lord Jahnky jest gwiazdą TikToka i słynnym influencerem. Chłopak zaimponuje Kasi, czym oczywiście rozzłości Karola. Na domiar złego Baśka nagle zniknie. Wiele wskazuje na to, że została porwana. Lecz kiedy przyjaciele zaczną jej szukać, okaże się, że nic nie jest takie, jakie się wydaje, a skomplikowane śledztwo doprowadzi młodych detektywów do człowieka z dredami, tajemniczego biznesmena i… genialnego wynalazcy z XIX wieku Abrahama Sterna oraz skonstruowanej przez niego maszyny liczącej. Czy „komputer” Sterna przetrwał do naszych czasów? I czy jest czymś więcej niż tylko muzealnym eksponatem? Czy internet powinien być tylko miejscem rozrywki? Co się stanie, jeśli zostanie stworzony samoświadomy komputer? To trzymająca w napięciu książka o przyjaźni i niebezpieczeństwach internetowej popularności, o poszukiwaniu przodków, niedocenionym naukowcu i relacjach z najbliższymi.

 

Robert M. Rynkowski, pisarz i publicysta, o sobie mówi, że pochodzi z trochę innej epoki. Zaczytywał się w przygodach Pana Samochodzika, “Dziewiątki” z “Kapelusza za sto tysięcy”, Tomka Wilmowskiego. Uważa, że w każdej książce powinno o coś chodzić. Wierzy, że właśnie tak pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można go spotkać na ulicach prawobrzeżnej Warszawy oraz w blogosferze i mediach społecznościowych.

Wiek: 9-12, stron 356, 9788381414227 , oprawa twarda, format 145×203 mm, cena 39,99 zł

 

PREMIERA 12.01.2022  


Wyobraź sobie!

 

Autor: Patricia Forde
Ilustracje:  Elina Brasilina

Przekład: Dominika Ciechanowicz

Kategoria:  Literatura dla dzieci/ Picturebook

Mała dziewczynka zwierza się babci ze swoich lęków – boi się piratów, potworów, wielkiego psa sąsiada, wampirów. Babcia oswaja lęki dziewczynki, proponując jej za każdym razem inną zabawną sytuację do wyobrażenia. Owo wypowiedziane przez babcię „Wyobraź sobie” pomaga przezwyciężyć dziecięce lęki i niepokoje. Przecież piraci nie są tak straszni, jeśli odłożą szpady i zaczną bawić się lalkami! No i jak tu bać się wampira ze smoczkiem w buzi? Tekst wielokrotnie nagradzanej irlandzkiej autorki z pięknymi ilustracjami Eliny Brasliny to krzepiąca opowieść o sile wyobraźni i humoru w walce ze strachem.

 

Wiek: 3-5 lat, stron 32, 9788381414180, oprawa twarda, format 250×205 mm, cena 29,99 zł

 

 

PREMIERA 12.01.2022  


Tata Oli przeklina ( tom 8)

 

Autor:  Thomas Brunstrøm
Ilustracje:   Thorbjørn Christoffersen

Przekład:  Edyta Stępkowska

Kategoria:  Książki dla dzieci/ Picturebook

Przed nami ósma część popularnej serii wywołującej niekontrolowane salwy śmiechu!

Ola chciałaby pójść do parku rozrywki, aby poszaleć na zjeżdżalniach i dobrze się bawić. Tata też chętnie by się tam wybrał, bo uwielbia watę cukrową i lody, i hot dogi, i popcorn. Poza tym jest mistrzem w ściganiu się samochodzikami – tak przynajmniej twierdzi. Niestety bilety do parku rozrywki są za drogie. Kiedy Stefek skarży się Oli, że w jego domu za każde brzydkie słowo jest pobierana opłata za przeklinanie, dziewczynka wpada na pomysł, jak rozwiązać problem braku pieniędzy…

 

Wiek: 3-5 lat, stron 32, 9788381414197, oprawa twarda, format 210×250 mm, cena 29,99 zł

 

 

 

PREMIERA 12.01.2022 r.

 

Wszystkie zaułki przeszłości

Autor: Katarzyna Rygiel
Ilustracja:  Przemysław Szukaj

Kategoria:  Książki dla dzieci/ Beletrystyka dla dzieci

Są wakacje. Ula dużo czasu spędza na lekcjach śpiewu, a Feliks się nudzi. Pewnego dnia w Bibliotece Uniwersyteckiej spostrzega tajemniczego mężczyznę, który zostawia na stoliku czarną teczkę. Jest w niej bardzo stare zdjęcie przedstawiające ogromny salon, a w nim dwa fortepiany. Chłopiec jest pewien, że ze zdjęciem wiąże się jakaś zagadka. Kiedy odkrywa, że chodzi o zaginiony fortepian Chopina, postanawia wrócić do przeszłości, by dowiedzieć się, co się z nim stało. W podróż, wbrew jej woli, zabiera też Ulę. Towarzyszy im ich dobry znajomy – bazyliszek. Co tym razem przydarzy się im w dawnej Warszawie? Czy poznają losy utraconego instrumentu? Jaką rolę odegrają w czasie tej podróży Sawa i Syrena? Czy Feliks znowu spotka Janka – chłopca, który kiedyś zostanie jego dziadkiem? Czego dowie się o sobie Ula? I czy ona i Felek nadal będą przyjaciółmi?

“Strażnik Klejnotu” z wyróżnieniem literackim Polskiej Sekcji IBBY! – Wydawnictwo Dwukropek

 

 

Wiek: 9-12 lat, stron 464, 9788381414203, oprawa twarda, format 145×203 mm, cena 39,99 zł

 

 

Polecamy książki Dwukropka ciepłej pamięci😉

www.dwukropek.com.pl

 

Tagi: Dwukropek