Biblioteka w Ursusie z nowoczesnym systemem dla niewidomych

Przegląd

Przy wszystkich filiach biblioteki w Ursusie zainstalowano specjalne znaczniki systemu TOTUPOINT, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym. Aby z niego skorzystać, wystarczy pobrać na swój smartfon odpowiednią aplikację. Gdy jej użytkownik znajdzie się w pobliżu budynku biblioteki, aplikacja odczyta głosowy komunikat kierujący go do wejścia.

Jak poinformował urząd dzielnicy Ursus biblioteka jest pierwszą w Warszawie publiczną placówką, korzystającą z systemu TOTUPOINT, a drugą z warszawskich bibliotek po Bibliotece Uniwersyteckiej. Korzystanie z systemu jest bezpłatne i nie wymaga połączenia z internetem.

TOTUPOINT to system znaczników, którymi można oznaczyć przestrzeń, ułatwiając w ten sposób niewidomym samodzielne poruszanie się. Znaczniki to urządzenia elektroniczne w postaci niewielkich modułów i przeznaczone do rozmieszczania zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz budynków. Mają niezależne źródło energii, dzięki czemu są gotowe do pracy przez nie krócej niż trzy lata. Wysoka szczelność i możliwość pracy w szerokim zakresie temperatury umożliwia umieszczenie znaczników w dowolnie wybranym miejscu.

 

 

źródło dzieje.pl

Kategorie: Biblioteki

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4