Lista TOP 10 audiobooków, e-booków i podcastów w aplikacji Empik Go w listopadzie

Przegląd

TOP 10 – audiobooki
Na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych listopadowych audiobooków znalazł się „Mów mi Win” (Wydawnictwo Albatros) Harlana Cobena. W najnowszej powieści w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Coben swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim powieściom kryminalnym charakteryzującym się bardzo rozbudowaną fabułą i wielowątkową akcją zmieniającą często swój bieg, która opiera się na wydarzeniach z przeszłości głównych bohaterów.

Na drugim miejscu październikowa premiera audiobooka na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Bezcenny” (Wydawnictwo W.A.B.). „Bezcenny” to pełen błyskotliwej erudycji thriller o genialnych artystach, o szalonych kolekcjonerach, o chciwych marszandach, o wielkiej grabieży z czasów okupacji, a także o szwindlu, jakim jest dzisiejszy rynek sztuki. Adaptacja scenariusza: Aleksandra Szatkowska. W rolach głównych wystąpili: Vanessa Aleksander, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Grzegorz Damięcki.
Trzecie miejsce zajął „Kasztanowy ludzik”. Soren Sveistrup, scenarzysta serialu „The Killing” zadebiutował tym powieściowym thrillerem, który niedawno pojawił się jako serial na Netflixie. Popularności książki i audiobooka (Wydawnictwo W.A.B.) można upatrywać w premierze serialu, która miała miejsce 29 września.

TOP 10 – AUDIOBOOKI
1. Mów mi Win
2. Bezcenny
3. Kasztanowy ludzik
4. Szelest
5. Wiatr
6. Czas łaski
7. Zapomnij, jak się nazywam
8. Wilkołak
9. Stulecie Winnych. Początek
10. Druga szansa

TOP 10 – e-booki
Wśród najpopularniejszych e-booków w listopadzie na pierwszym miejscu – dostępna tylko w Empiku – “Slavonica” Katarzyny Witerscheim. To dwa komiksy inspirowane mitologią słowiańską oraz polskimi baśniami. Pierwszy z cyklu, “Umowa” opowiada historię pierwszej Wiedźmy. Kobiety, która przechytrzyła samego boga. “Uczeń Czarnoksiężnika” to zaś opowieść o młodym Samborze, który porzucony przez własną matkę musi nauczyć się żyć jako następca potężnego czarnoksiężnika. Chłonąc jego nauki marzy jednak o ucieczce z miejsca, które jednak nie jest dla niego dobrym domem.
Na drugim i trzecim miejscu literatura obyczajowa: „Ukochana gangstera” (Wydawnictwo Akurat) autorstwa I.M. Darkss  oraz „Szpilki z Wall Street” (Wydawnictwo NieZwykłe) Igi Daniszewskiej.

TOP 10 E-BOOKI
1. Slavonica
2. Ukochana gangstera
3. Szpilki z Wall Street
4. Hunter. Boston Belles. Tom 1
5. Przepaść
6. Też tak mam
7. Bezczelny prezes
8. Jak naprawić palanta. Instrukcja w 10 krokach
9. Druga twarz Scordatto
10. Robię włosing…

TOP 10 – podcasty
Pierwsze miejsce zajął podcast „Opowiem ci o zbrodni”. Oparty jest on na programie stacji kryminalnej Crime+Investigation Polsat z udziałem mistrzów polskiego kryminału: Katarzyny Bondy, Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Maxa Czornyja, Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, Joanny Opiat-Bojarskiej i Roberta Małeckiego. Czołowi polscy pisarze kryminalni analizują siedem prawdziwych spraw o morderstwo, które poruszyły polską opinię publiczną. Każdy z pisarzy otrzymał dostęp do akt sądowych, dzięki którym mogli dogłębnie poznać szokujące zbrodnie. Podobnie jak w poprzedniej edycji programu, zdjęcia studyjne uzupełnione zostały rekonstrukcjami dramatycznych okoliczności, jakie doprowadziły do morderstw. Pisarze udało się także w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z rodzinami ofiar i ekspertami zaangażowanymi w śledztwa. W nowej części Wojciech Chmielarz trafia na historię, w której sprawczynią zbrodni jest kobieta. Pisarz bada sprawę Iwony, która pragnąc nowego życia dla siebie, odbiera je komuś innemu.
Drugie miejsce zajął podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” Justyny Mazur, czyli specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.

Na trzecim miejscu „Kryminatorium” youtubera i twórcy podcastów Marcina Myszki. To autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. Czasami omawiane są w nim zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane i archiwalne.

TOP 10 PODCASTY
1. Opowiem ci o zbrodni
2. Piąte: Nie zabijaj
3. Kryminatorium
4. W poszukiwaniu pełni
5. Zbrodnie prawie doskonałe
6. Pro100 Zmostu
7. Rozmowy na śmierć i życie
8. MentalPower
9. Książki które uczą
10. Zagadki kryminalne

Kategorie: Bestsellery
Tagi: EMPiK